logo

Artvin Hopaspor Taraftarının Yeni Stat Sevinci

Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden ve oynadığı karşılaşmaları binaların üzerlerinden binlerce taraftarın izlediği Artvin Hopaspor için yeni stat müjdesi ilçede sevinçle karşılandı.

Bölgesel Amatör Lig 3’üncü Grup’ta, sahasında Kendirli Belediyespor’u 5-0 yenen ve grubunu lider tamamlayarak play-off oynamaya hak kazanan Artvin Hopaspor için yeni stat yapılacak açıklanması ilçeye büyük sevinç yarattı. Kapasitesi 3 Bin 500 olan Artvin Hopaspor’un stadında oynanan müsabakaları, tel örgülerin arkasının yanı sıra çevredeki binaların balkon ve çatılarından izleyen taraftarlar ilginç görüntüler oluşturmuştu. Bu görüntülerin ardından Artvin Hopasporlu taraftarları sevindirecek haber Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan geldi. Bakanlık ilçeye modern bir stat yapımı için proje hazırlığına başladı.

“Hopaspor Taraftarı Amatör ve BAL Liginde de Aynı Kitlelere Ulaştı”

Kulüp Başkan Vekili Kemal Makaroğlu, “Artvin Hopaspor’umuzun içerdeki maçları 15 bin 16 bin dolulukla takip ediliyor. Stadımız yetersiz olduğundan yandaki binaların tel örgülerin arkasından izleniyor. Bizde Gençlik Spor Bakanlığımızdan bir talepte bulunduk. Bu bakanlık tarafından olumlu karşılandı. Hopaspor Amatör Lig’deyken de bu seyirci, 16 bin’i aşağı düşmedi, BAL liginde de, üçüncü ligde de aynı olacak” dedi.

“Hopa’da Yeşil Sahalarda Kavga Yerine Horan Var”

Artvin Hopaspor basın sözcüsü Ömür Başar ise, “Maça saatler kala gerek sosyal medyadan gerekse diğer mercilerden öyle kitlelere ulaşıyoruz ki maç öncesi bu ruh başlıyor birçok süper lig takımında olmayan taraftar kitleri var. Hopa’da öyle bir sosyal yapıya ulaştık ki görüyorsunuz maç sonrası yeşil sahalarda kavga yerine horanlar oynanıyor” diye konuştu.

“Deplasmanlarda Ev Sahibi Taraftarından Fazla Seyirciye Ulaştık”

Denizin asi çocukları taraftar gurubundan Koray Akyüz; “Stadımızın iki tribünü var ve maça saatler kala bu tribünler doluyor. Her maçımız 15 bin, 16 bin seyirciyi aşağı düşmüyor. Evimizdeki maçları geçtik, deplasmanlarda ev sahibinden daha fazla taraftar sayısına ulaştığımız maçlar oldu” dedi.

Koluna atmaca dövesi ve üzerine “Yer Mor Gök Beyaz” yazdıran Şehrin Azizleri taraftar gurubundan Hüseyin Kutsi Yeğen ise,” Morla Beyaz olmadan yaşamayız, bu dünyada kalıcı değiliz. Bu sevginin benle gelmesi gerekiyor, bu nedenle buda benle özdeşleşen tek şeyin mor beyaz sevgisi olduğunu düşündüğüm için koluma atmaca resmi üzerinde “yer mor gök beyaz” yazılı dövme yaptırdım” ifadelerini kullandı.

Share
563 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?