logo

Artvin Hopaspor :4, Çoruhspor :0

Artvin Çoruhspor – Hopaspor kulüpleri arasında Yusufeli ilçe stadında oynanan müsabaka Hopaspor’un 4-0’lık üstünlüğüyle tamamlandı.

Hopaspor’un yoğun atakları sonucu peş peşe iki gol bulması ve tartışmalı bir ofsayt pozisyonunun gol sayılması neticesinde ilk yarı 3:0 tamamlandı. Çoruhspor da Kaptan Erkan’ın penaltı kaçırması da güçlü rakip Hopaspor’u daha da rahatlattı. Hopaspor’un 4.golü bulmasının ardından müsabakada başka gol olmadı ve müsabaka Hopaspor 4-0 üstünlüğüyle tamamlandı.

Maçtan sonra açıklama yapan Çoruhspor kulübü Başkan’ı Murat Yılmaz; “elverişsiz hava şartları nedeni ile sahaların kapalı olması neticesinde antrenman yapamayan sporcularımızın kondisyon eksiği gözlerden kaçmadı. Yetkililerin bir an önce statlardaki sorunlarla ilgili olarak gerekli çalışmaları ivedilikle yaparak takımlarımızın antrenman yapmaları sağlanmalıdır. Artvin’de sporun gelişmesini istiyorsak sadece kulüplerden transfer ve güzel futbol değil sporcuların hazırlanmasındaki şartları da tartışmak zorundayız. Takımlarımızın kondisyon aletleri, eşofman ve diğer malzemeleri her şeyleri ilgili kulüplerce sağlanmış durumdadır. Artvin ilinde sadece 1 adet şehir stadı mevcuttur. Bir antrenman sahası bulunmamaktadır. Sporcu antrenman sahasında okul bahçelerinde yetişir. Bizim okul bahçelerimiz otopark, antrenman sahalarımız yok, bir adet stat, 1 adet kapalı spor salonu o da ne zaman, nasıl kullanılacağı belli değil. Diğer taraftan şehir statları maç içindir bizler ise tam tersi antrenman için kullanıyoruz.  Yetkililer ivedilikle bu sorunu çözmelilerdir. Trabzon Avni Aker stadının yıkılmasına hiç kimse ses çıkartmadı fakat yanında bulunan amatör takımların antrenman ve maç yaptığı stada kimse dokunamadı. Trabzon halkı ayağa kalktı ve sonuç olarak Trabzon’un spordaki başarısı ortada bizlerde geleceğimizi kurtarmak için ivedilikle antrenman sahası yapılması kaçınılmazdır. 60’lı 70’li yıllardaki mahalle ve köy futbol müsabakalarına geri dönmeliyiz ki Artvin de futbolu bir noktaya götürelim. Diğer taraftan geçlerimizin spor ahlakıyla büyümesine ve her türlü kötü alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamalıyız. Bu çocukların sağlıklı, zeki ve ahlaklı birer insan olmaları bizim elimizde” diyerek açıklamalarda bulundu.

Share
579 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?