logo

Artvin, Hanımlar Lokaline Kavuşuyor

Artvin Yeni Mahalle (İskebe) mevkiinde daha önceden Belediye Spor Komplesi olarak hizmet veren binayı restore ederek Artvinli hanımların hizmetine sunuluyor.

Artvin Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından projelendirilen hanımlar lokali inşaatında sona yaklaşıldı. Artvin’in kadınları kısa bir süre sonra lokallerine kavuşacaklar.

Artvin’de yaşayan ev hanımları ve öğrenciler başta olmak üzere çalışan kadınlarında boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirebileceği sosyal, kültürel faaliyetler ile geçirebilecekleri Hanımlara özel lokal açılıyor.

Artvin Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; İlimizde yaşayan başta ev hanımlarını evin dışında da sosyal bir hayata katılmalarını sağlamak, bayan öğrencilerimizin ve çalışan bayanlarımızın boş zamanlarını etkin şekilde değerlendirebilmeleri için Artvin’de ihtiyaç olan Hanımlar Lokalini sosyal Belediyecilik anlayışıyla hizmete açıyoruz” denildi.

Açıklamanın devamında, Lokalde verilecek hizmetlerde sıralanırken; lokalde “Dil Kursları, Turizm Rehberliği kursu, Garsonluk Kursu, Yaşlı Bakım Hizmetleri Kursu, Kat Bakım Hizmetleri Kursu, Çocuk Gelişimi Kursu, Ebru Sanatı Kursu, Eğitim Seminerleri, Aile içi iletişim seminerleri ve çeşitli Spor aktiviteleri” gibi hizmetler sunulacak.

Yapılan açıklamada ayrıca, hanımlar lokalinde yapılacak kursların Artvin Halk Eğitim Merkezi ile birlikte verileceğini ve kurslar sonrasında kursiyerlere Halk Eğitim Merkezi tarafından sertifikaların da verileceği bilgisi de aktarıldı.

Artvin Belediyesi – Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü (ABBB)

Share
1379 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?