logo

Artvin Halkevleri 6.Olağan Kurulunu Yaptı

Halkevleri Artvin Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu,  Artvin 78’liler Derneği Lokali’nde gerçekleştirildi.

 

Olağan Kurul’a Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Samut Karabulut, CHP İl Başkanı Ali yücel Kurt,  ORKOOP Başkanı Hasan Yaşar, ADD Başkanı Ahmet Biber ve dernek üyeleri katıldı.

Divan üyelerinin oy birliği ile seçilmesiyle başlamasının ardında Divan Başkanı Köksal Gümüş açılış konuşması gerçekleştirdi.  Konuşmasında Artvin Halkevi’nin kent muhalefetindeki öneminden bahseden Köksal Gümüş, ülkenin zor günlerden geçtiğini, Erdoğan’ın ülkeyi tek adam olarak yönetmesinin barışa kardeşliğe ve demokrasiye gölge düşürdüğünü aktardı.

Seçime geçilmeden önce Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Samut Karabulut 7 Haziran sonrası ülkemizde yaşananlarla ilgili konuşmasını gerçekleştirdi.

Olağan Kurulda açıklamalarda bulunan Samut Karabulut AKP’nin ciddi bir meşruiyet sorunu yaşadığını savunarak; “AKP’nin ciddi bir meşruiyet sorunu yaşıyor. 7 Haziran seçimlerini tanımayan AKP iktidarı aylarca meclisi çalışamaz hale getirerek ülkeyi istikrarsızlaştırma adına şiddet eylemlerine başvurdu.  Bu şiddet eylemleri ile AKP karşıtı kitleyi sindirmeye çalışmıştır. Yarattığı kaos ortamıyla 7 Haziran seçimlerinde kendine oy vermeyen kitleyi zorla kendisine oy verdirtmiştir. Bunu baskı ile kanla şiddetle sağlamıştır. 1 Kasım seçimlerine giden süreçte patlatılan bombalar ve kitle katliamları AKP’nin iktidar olma siyasetinin bir parçasıdır. Bana oy vermezseniz kaos çıkar tehdidini savuran AKP, en son Ankara katliamıyla birlikte halkın sokağa çıkmasını engellemiştir. 1 Kasım seçimleri için muhalefet partilerinin miting yapmasını engellemiştir. Bu durum AKP’nin kirli yüzünü ortaya atmış aynı zamanda ülke demokrasisinin olmadığını belirtmiştir“ dedi.

Ardından soruları cevaplayan Karabulut, AKP’ ye karşı tüm halk kesimlerinin ayağa kalkması gerektiğini savundu. Halkevlerinin, yalancılara, talancılara, hırsızlara katillere kadın düşmanlarına ve doğa katliamcılarına karşı olduğu belirterek; “Ayağa Kalk kampanyasını başlatıyoruz.  Ülkede yaşanan şiddete karşı barış diyenlerin desteklenmelidir.  Barış sesinin daha fazla dillendirilmesi gerekiyor” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kurulda dilek ve öneriler bölümünde söz alan ORKOOP Başkanı Hasan Yaşar, “Konuşmaları dinledim. Şunu özellikle söylemem gerekiyor. Bu emperyalizmin savaşıdır. Bizi birbirimizden ayırma savaşıdır. Madenlerimizi, ormanlarımızı, sularımızı ele geçirme savaşıdır. Biz bunlara karşı ortak bir nokta belirleyip birlikte karşı durmamız lazım. AKP bugün dış destekle de varlığını sürdürüyor. Bu gerçeği göz ardı etmeyelim. Karşı tarafın ne yaptığından çok, biz ne yapacağız? Sorusunu kendimize sorarsak daha faydalı bir netice alacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından yeni yönetim kurulu seçimline geçildi. Seçim sonucunda, Yeni yönetim kurulu listesi şöyle:

Yasin Evren Öztürk (başkan) Dursun Ali Koyuncu (şube saymanı) Mehmet Taşkan, Ayla atlılar, Sumanni Çimen’den isimlerinden oluştu.

Share
1110 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?