logo

reklam

Artvin Fen Lisesi Törenle Başladı

Artvin Fen Lisesi 2015-2016 Eğitim ve Öğretim yılına törenle başladı. Törende Okul Müdürü İsmail Ermiş Artvin Fen Lisesi’nin 10. Yılına kadar geçirdiği evreleri ve genel durumu açılışa gelen velilere ve öğrencilere anlattı.

 

Okul binasının bahçesinde yapılan törende Okul Müdürü İsmail Ermiş, konuşma yaparak, Artvin Fen Lisesi’nin 10. Yılına kadar geçirdiği evreleri ve genel durumunu anlattı. Ermiş yaptığı konuşmasında;

Tüm Öğrencilerimize Hoş Geldiniz Diyorum

“Bu yıl okulumuza yeni başlayacak olan öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum. Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Bir dönem ulaşım sıkıntımız vardı.  Çok şükür onu aştık.  Okulumuz artık yerleşti, Yemekhanemizle, pansiyonumuzla,  çok değerli tecrübeli öğretmenlerimizle okul binamızla gerçekten donanımlıyız. Bundan sonra başarı hep birlikte gelecek.

Rotasyonu Destekliyorum

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlıyoruz. Bu yıl okulumuza 90 öğrenci aldık. Geçen yıllarda bu sayı 120 idi. Bu yıl 9. sınıfların 55’i kız, 35’i erkek öğrencilerden oluşuyor. Bu okulun kurucu ilk müdürü benim. Aradan 10 yıl geçmiş. Öyle sanıyorum ki, bu yıl benim son yılım olacak. Ben rotasyon taraftarıyım. Belli bir süre sonra farklı okullara, yerlere gidilmelidir. Yeni arkadaşlara fırsatlar verilmeli, yer açılmalıdır.

Artvin Fen Lisesi Büyük Başarılara İmza Attı

Artvin fen Lisesi geçen yıl çok büyük başarıya imza atmıştır. Burada emeği geçen, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve siz değerli velilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu başarı elbette ki birlikteliğin başarısıdır. Uygulanan disiplinin başarısıdır. Biz, okul aile birliği ile okul kıyafeti konusunu oylamaya sunduk. Büyük çoğunluk kıyafetten yana oldu. Okulumuza akıllı denen ve kameralı cep telefonlarını almadık. Telefonla gelen öğrenciler, derste telefonu kapatmak zorundadır. Bakın hiçbir başarı tesadüfle gelmez. Çalışmayla, disiplinle, sevgi ve saygı çerçevesinde veli, öğrenci, öğretmen ve idarecilerin el ele vermesiyle gelir” İfadelerinde bulundu.

14 Öğrenci Tıp Tercihi Yaptı

Artvin fen Lisesi’ni kazanan öğrenci velileri, çocuklarıyla gurur duymakla beraber,  yeni bir yılın heyecanını yaşadıklarını belirterek; “Artvin Fen Lisesi Artvin’in gururu oldu. 20 öğrenci Tıp Fakültesi puanı alırken 14 öğrenci Tıp Fakültesi’ni tercihi yapmış. Diğerleri farklı tercihlerde bulunmuş. Biz inanıyoruz ki, bu yıl başlayan çocuklar da aynı başarıyı yakalayacak. Bu yıl 12. sınıfta olan çocuklarımızda çıtayı daha da yükseğe çıkaracak. Ama her şeyin başı önce inanmak ve çalışmaktır. Biz çocuklarımıza bunları anlattık. Bu okul hepimize çok şey katacak. Yeni Eğitim ve Öğretim yılında tüm çocuklarımıza başarılar diliyoruz” İfadelerine yer verdiler.

Yoramoğlu Dörtlüklerle Öğrencilere Başarılar diledi

Okul Müdürü Ermiş’in konuşmasının ardından bu yıl Artvin Fen Lisesi’ne Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmeni olarak atanan Ahmet Yaran, dörtlüklerle öğrencilere, velilere ve öğretmenlere başarılar diledi. Öğrencilerden büyük alkış alan Yoramoğlu, Okula bu yıl başlayan en yüksek puanla bu okula gelen Yaren Orhan’a çiçek takdim etti.

Okul açılış töreninin ardından veliler Öğrenci Taşıma Kooperatifi Başkanı Halit Uçar ile bu yıl taşımacılığın nasıl ve ne şekilde olacağı ile ilgili kısa bir toplantı yaptı.

Öğrenci Taşıma Kooperatifi 10 TL İndirim Yaptı

Artvin fen Lisesi öğrencilerini taşıyacak olan Seyitler Kooperatifi dolmuşlarının donanımlı araç filosu ile eksiksiz ve aksaksız bir yıla başlayacaklarını belirten başkan Uçar; “Çocuklarımızın ne kadar değerli olduğunu çok iyi biliyoruz. Emanetiniz emanetimizdir.  Biz çocuklarımızı bize verilen adresten alarak evlerine kadar bırakacağız. Bu yıl ücretlere zam yapmak yerine 10 TL de indirim yaptık. Bizim de eğitime katkımız olsun istedik. Bunun yanında maddi imkanı olmayan öğrencilerimize de kooperatif olarak yardımımızı yapıyoruz. Yeni Eğitim- öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Share
2244 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?