logo

Artvin-Erzurum Devlet Karayolu Aydınlatıldı

Artvin Erzurum yolu ışıklandırma çalışmaları tamamlanarak yolun Artvin girişi tamamen aydınlatılmış oldu.

Artvin İlinde Deriner Barajı ve HES Projesi kapsamında 83,80 km devlet yolu yeniden inşa edilirken, Karayolu relokasyonları sırasında 28 adet tünel, 5 adet dengeli konsol köprü, 3 adet viyadük ve 10 adet köprü inşa edilmişti.

DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü’nce Deriner Barajı kapsamında yapılan Karayolu Ripaj Tünellerinin Elektromekanik İşlerinin Yapılması işi 2014 yılında ihale edilince; işin kapsamında bulunan 8 adet tünelin, 4 adet viyadüğün ve Sanayi Kavşağı ile RT1 Tüneli arasındaki 4,5 kilometrelik karayolunun aydınlatılması ve diğer elektromekanik işler yapılmaya başlanılmıştı. Bu iş kapsamında Türkiye’nin en yüksek dengeli konsol köprüsü olan Berta Dengeli Konsol Köprüsünün de aydınlatmaları tamamlanarak kısa bir süre önce işletmeye alınmıştı.

Bu defa Artvin-Erzurum Karayolu üzerindeki tüneller ile RT1 Tüneli ile Sanayi Kavşağı arasındaki 4,5 kilometrelik karayolunun Halis Yılmaz Köprüsüne kadar olan kısmının aydınlatılması yapıldı. Aydınlatılan bu güzergah ile birlikte Erzurum-Artvin yönünden ilimize seyahat edenler güzel bir görüntüyle karşılanmış oldular. Işıl ışıl aydınlanmış bir yol ile seyahat eden vatandaşlar tünellerden çıkar çıkmaz karanlığa değil aydınlanmış bir yola çıkarlarken, barajlar bölgesi olan ilimize yakışır bir aydınlanmış şehir yoluna kavuşmuş olduk.

Share
1078 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?