logo

Artvin Eğitim Sen üyesi Öğretmenler Türkü ve Şiir Gecesinde Bir Araya Geldi

Artvin Eğitim Sen Şubesi tarafından Türkü ve Şiir Gecesi düzenlendi. Tamamı ilimizde görev yapan Eğitim- Sen üyesi öğretmenlerden oluşan Türkü ve Şiir gecesinde, öğretmenlerin performansı büyük alkış aldı.

 

Eğitim Sen Artvin Şubesi, “ ben bizden olan bütün insanların dostu; adı, haritalarda bile bulunmayan bir köyündenim Anadolu’nun Güzel şeylere hasretim memleketim. Güzel şeylere bu dünya” diyerek muhteşem Türki ve Şiir dinletisine hazırladı. Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleşen geceye, Siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Her yıl yapılan ve geleneksel hale getirilmesi planlanan Türki ve şiir dinletisine bu yılda ilgi yoğundu, ilimizde görev yapan öğretmenler sahneye çıkarak muhteşem performansa imza attılar.

Eğitim sen üyesi edebiyat ve müzik öğretmenlerinin Funda Yılmaz Sari, Cihan Kalın, Osman Medetoglu, Feyza Pınar Ercikti, Savaş Sarı, Bilgehan Erdem, Çiğdem Yıldırım, Özkan Gürgen, Canan Aydın, Erhan Önen bir birinden önemli eserleri yorumlardı. İlimizdeki müzik konu her etkinlikte ilk akla gelen isimlerden Soner Özvatan, Gökberk Kumaş, Doruk Yıldırım enstrümanlarıyla eşlik ettiler.

Programda zor günler yaşandığı ülkemizde bir renk olması ama edilmiş. Şiirlerde türkülerde umut ve barış içeren temalara yer verildi. Gecenin sonunda salonda bulunanlar programa emeği geçenleri ayakta alkışladılar.

Share
1067 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?