logo

Artvin Devlet Hastanesi’ne Acil Bağlantı Tüneli

Artvin Devlet Hastanesi’nin 2015 yılı içerisinde planlanıp projelendirilen ve 2016 yılı içerisinde inşaatı ve tıbbi altyapısı tamamlanan acil bağlantı tüneli açıldı.

Artvin Devlet Hastanesi’nde başlatılan yenileme ve onarım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Artvin İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ konu ile yaptığı açıklamada, “Artvin Devlet Hastanesi Acil Bağlantı Tüneline Kavuştu” dedi.

Yeni Acil Servis bölümünü içinde barındıran Artvin Devlet Hastanesi ek bloğu 2011- 2012 yılları arasında hizmete açıldığını hatırlatan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Kerim Yeşildağkonu ile ilgili yaptığı açıklamada;

“Hastanemiz acil servisi ile ana binada bulunan ameliyathane, MR ünitesi, BT ünitesi ve dializ ünitesi ile bağlantısı mevcut olmaması nedeniyle acil vakalarımızın özellikle Tomografi ve MR çekimlerinde zaman kaybı yaşanmaktaydı” dedi.

Bu ihtiyacın giderilmesi için 2015 yılı içerisinde projelendirilip 2016 içerisinde inşaatına başlanılan acil servis bağlantı tüneli tamamlanarak hizmete açıldığını belirten Yeşildağ, ”Bağlantı tüneli ile beraber acil servisimize başvuran hastalarımızın ihtiyaç halinde Tomografi ve MR çekimleri içi asansörlere gerek kalmaksızın aynı hat üzerinden aktarılarak çekimleri yapılacak, ayrıca acil ameliyat gereken hastalarımızın tünel sayesinde çok hızlı bir şekilde ameliyathaneye ulaşmaları sağlanmış olacaktır. Tüm Halkımıza hayırlı olsun” ifadesini kullandı.

 

Etiketler: » »
Share
1125 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?