logo

Artvin Çoruhspor U13 Takımı Şampiyon Oldu

Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz: Artvin Çoruhspor Gurup Finallerine Gitmeye Hak Kazandı

 

Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, Artvin Çoruh Spor Kulübü’nün ligi şampiyon olarak tamamlamasını ardından takımın, gurup finallerine gitmeye hak kazandıaçıkladı.

Artvin Çoruh Spor Kulübü U 13 takımı HopaSpor Kulübü’nün cezası nedeniyle elenmesi üzerine Arhavi GençlikSpor kulübü ile Borçka ilçe stadında yapılan şampiyonluk müsabakasını 2-0 kazanması sonucu Artvin ili U 13 ligini şampiyon olarak tamamlayarak 10-11-12-13 Haziran tarihinde yapılan gurup finallerine gitmeye hak kazandı.Borçka ilçe stadında oynanan final müsabakasında 10.dakikada Uğur Efe’nin uzak mesafeden isabetli vuruşunda Arhavi Gençlikspor kalecisinin müdahalesi yetersiz kalınca top ağlarla buluştu ve Artvin Çoruhspor1-0 öne geçti müsabakanın başından sonuna kadar Çoruhsporetkili futbolunu sürdürdü ve 50. dakikada Mustafa Mert’in güzel golü ile 2-0 bularak oyun kontrollünü elinde tutarak  müsabakayı tamamladı ve şampiyon olarak guruplara gitmeye hak kazandı.

Artvin ÇoruhSpor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz müsabaka sonunda gazetemize yaptığı açıklamada; “Sporcularımıza, antrenör Sezgin Uluköyve geçen yıl altyapı da bugünkü takımda bulunan sporculara çok  katkısı olan Ferruh Babacan hocamıza ve Artvin ÇoruhSpor Kulübü’nün beyni sportif direktör Uğur Sarıçam’ a bugün kulübümüze kazandırdıkları şampiyonluk için teşekkür ederiz.

Artvin ÇoruhSpor Kulübü U 13 takımı forma reklamı sponsoru olan Samsun ilinde yaşayan, Berta inşaat ve Kılıçel Gayrimenkulün Sahibi Artvinli iş adamı İsmet Kılıçelkardeşimizde teşekkür ederiz. Bu şampiyonluğu ismet kardeşimize hediye ediyoruz işlerinde başarılar diliyoruz” dedi.

Yılmaz, “Arhavi Gençlik Spor Kulübü’nü ve bizim için ayrı bir yeri olan centilmen, dürüstlüğü ve beyefendiliği ile bilinen herkesin gönlünde taht kurmuş çok sevdiğimiz ilimizin sayılı spor adamlarından olan Murat Çorbacıoğlu abimizi  ve ekibinide kutlamak istiyorum.Sonuçta spor barış ve kardeşliktir, paylaşmaktır, mücadeledir, sağlıktır hayattır spor. Bugün bu gençler burada hayatın gerçek yüzünü yavaş yavaş öğreniyorlar.

Bugün Kazanan Artvin’de Futboldur

Bizlerde burada doğru eğitim verebilirsek yıllar sonra bakarız ki on numara gençler topluma kazandırmışız.Soruyorum size bundan daha güzel birşey var mı?

Toplum olarak hızla bir birimizden kopuyoruz.Bu hoş bir durum değil ama inanıyorum ki biz spor adamları, antrenörler ve sporcular sayesinde biz bu kutuplaşmayı durduracağız.Sen Hopa’sın, sen Borçka’sın,sen Arhavi’sinyok öyle bir şey hepimiz kardeşiz, hepimiz bu ülke için omuz omuza askerlik yaptık, yerine göre her türlü terör belasına karşı omuz omuza caddelerdeydik. Ne mutlu bize ki bu özgürce rahatça huzurlu bir şekilde hayatımıza devam ediyoruz. Bu gün ise kazanan takım yok bence.Bu gün kazanan Artvin’de futboldur!” diye konuştu.

Kulüpler arası ve kişiler arası dostluktur ve bundan sonrada dostluklar Allah’ın izniyle artarak devam edecektir şeklinde açıklama yapan Yılmaz, “Takımımıza Bayburt ilinde yapılacak turnuvada başarılar diliyorum.

Artvin ÇoruhSpor Kulübü sportif direktörü Uğur Sarıçam’da bu gün oynan müsabaka sonucun da şampiyon olan takımımızı ve teknik ekibini kutluyorum guruplarda başarılar diliyorum.Buradan bir teşekkür de sporcularımızın ailelerine etmek istiyorum.Bizler kadar onlarda mücadele ettiler.Sporcularımızınbeslenmesi, uyuması ve eğitimleri ile çok ilgilendiler, imkanlar dahilinde tribün deki yerlerini alarak bizlere destek verdiler çok teşekkür ediyoruz.

Artvin ÇoruhSpor Kulübü olarak 3 yıldır aralıksız mücadelemize başkanımız Murat beyle birlikte devam etmekteyiz bizler önümüzdeki 10 yılın programını yaparak bu işe başladık ve devam ediyoruz bizim için en önemli konu tesisleridir.

Artvin ÇoruhSpor Kulübü’nün kendi ayakları üzerinde durabilmesi için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir 15 gün içerisinde Artvin ÇoruhSpor Kulübü lokal ve kahvaltı salonu hizmete girecek, konukevi projemizde temel aşamasında olup sene sonuna yetiştirmeyi planlamaktayız.Bu tesisler bizlerin geleceği için çok önemli daha önce murat başkanın açıklama da bulunduğu sosyal tesisler ve kamp tesisleri de önümüzdeki sene Allah’ın izniyle yapımına başlanılacaktır. Alt yapı bizim için çok önemli şuan U 13 takımımız var seneye U 14 takımızda olacak ve bu süreç her yıl ilerleyerek 5 yıl sürecek 5 yılın ardından büyük bir bölümü Artvin ilinin sporcularından oluşan bir kadroyla profesyonel ligde mücadele edeceğiz. Artvin ÇoruhSpor Kulübü sportif direktörü olarak bizleri her zaman destekleyen çarşı esnafına ve  büyükÇoruhsporailesine teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Share
1433 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?