logo

Artvin Çoruhspor – Borçkaspor Maçında Dostluk Konuşuldu

Artvin Çoruhspor – Borçkaspor arasında pazar günü oynanan müsabaka Borçakaspor’un 2-1’lik  galibiyetiyle sonuçlandı.

 

Artvin Çoruhspor – Borçkaspor arasında oynanan maçta müsabakadan çok her iki takım arasındaki dostluk konuşuldu. Artvin Çoruhspor kulübü yönetim kurulu Artvin Köprü Başı Mevkisi’nde Borçkaspor kulübü taraftarlarını çiçekler ile karşılayarak stadyuma hep birlikte geldiler.

Her iki kulübün şehrin işinde konvoy yaparak şehre girmesi şehrin trafiğini zaman zaman kilitlese de güzel görüntüler şehre ayrı bir hava kattı müsabakaya her iki takımında Çoruhspor kulübü futbol okulunun mimik sporcularıyla çıkması da ayrı bir güzellikti. Müsabakaya Borçkaspor daha istekli başlaması ilk yarının ortalarında golü bulmasını sağladı Çoruhspor kısa sürede toparlanarak ataklarını sıklaştırmasıyla Georgi’nin güzel bir şutunun golle sonuçlanması maça dengeyi getirdi ve ilk yarı bu skorla 1-1 sona erdi. İkinci yarıda daha etkili olan Çoruhspor olmasına rağmen Borçkaspor golüne engel olamadı ve müsabaka 2-1 Borçkaspor galibiyetiyle sona erdi. Çoruhspor takımının hücumda çoğalması ve forvet Erkan’ın yalnız kalması forvette Erkan’ın yanına transferin kaçınılmaz olduğu gözlerden kaçmadı.

Çoruhspor Kulüp Başkanı Murat Yılmaz; “her geçen gün daha iyi olduğu fakat orta sahada oyunu yönlendirecek oyuncularının olmaması da takımda istenilen havanın yakalanmasının en önemli nedenlerinden birisi olduğu kaçınılmaz. Çoruhspor takımda yedek oyuncuların oyuna katkıları da bir kez daha gözden geçirilmeli. Çok yakından takip ettiğimiz Çoruhspor yönetim kurulu sporcularına Artvin şartlarında en güzel imkanları sunan bir ekip takımın özel aracı, kulüp binası, sınırsız malzeme, kondisyon malzemeleri , malzeme sorumlusu ve en önemlisi ekonomik anlamda verilen sözlerin eksiksiz yerine getirilmesi ve her müsabaka sonucunda sporculara maç başı ücretlerinin eksiksiz ödenmesi bu sistem profesyonel takımlarda bile bu derece disiplinli değil.

Çoruhspor kulübü yönetim kurulunu tebrik ediyor. Sporcularımızda olayın ciddiyetinin farkına varmalarını ve kendilerine maddi manevi desteğini esirgemeyen yönetim ve taraftarların artık üzmeye haklarının olmadığının bilincinde olmaları gerektiği kaçınılmazdır. Lig uzun bir maraton kaybedilecek sadece 3 puandır liderin 6 puan gerisine düşmek olayın bittiğinin anlamına gelmez. Çoruhspor yönetim kurulu çok uzun planlar yapan bir ekip sporcularında bu anlayışa ayak uydurmaları kaçınılmazdır. Her şeye rağmen şehre renk katan Çoruhspor. Çok teşekkürler çocuklar, güzel futbol bol gollü galibiyetler çok yakın çocuklar biz inanıyoruz sizde inanın gerisi teferruat” şeklinde konuştu.

Share
1204 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?