logo

Artvin Çoruh Spor Kulübü’nden Dev Bir Proje Daha

Artvin Çoruh Spor Kulübü Artvin merkeze bağlı Salkımlı Köyü’nde yaklaşık yedi dönüm araziyi spor kompleksi yapmak için kiraladı.

Artvin Çoruh Spor kulübü Artvin merkeze bağlı Salkımlı Köyü’nde eski erg 2 koğuşlarının olduğu bölümde Defterdarlığa ait olan yaklaşık yedi dönüm araziyi spor kompleksi yapmak için kiraladı.

Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkan’ı Murat Yılmaz yaptığı açıklamada; “Artvin Çoruh Spor Kulübü olarak 2020 yılında profesyonel ligde yer ala bilmek için bizi sürekli sosyal medyada , yerel basından ve sohbet toplantılarından takip eden Çoruhspor’a gönül vermiş taraftarlarımızın beklediği 3. üncü projemiz olan spor kompleksi tesisimizin arazi sorununu da bu gün sayın Defterdarımız Zeki Aydoğan beyin ve personelinin yoğun çabası ve destekleri ile çözmüş durumdayız. Defterdar bey ve ekinine çok teşekkür ediyoruz.

1.Projemiz olan Saçınka kamp tesisi arazi tahsis ve yapımı planlanan tesis projeleri çizimi  bitmiş durumdadır inşaat ruhsatı aşamasındayız. Facebook sayfamızdan izleyebilirsiniz. 2.Projemiz olan sporcu konuk evimizde ise projeler çizim kısmı tamamlanandı ve inşaat ruhsatı aşamasındayız. Facebook sitemizde izleyebilirsiniz. 3. Projemiz olan spor kompleksi ise İskebe deresinde yapımını planlamaktaydık bu bölge için işin uzmanı arkadaşlar günlerce çalışma yaptılar ve ilgili kurumlardan görüş talep ettiler sonuç olarak müracaatlarımız arazinin zemin etüdü açısından sorunlu oluşu  nedeniyle ilgili kurumlardan  olumsuz görüş alınması dolayısıyla bu arazi üzerindeki çalışmalarımızı sonlandırdık. Bu süreç bize zaman kaybı yaşatsa da bu açığımızı en kısa sürede kapatacağımıza inanıyoruz. 3.Projemiz Bu gün itibari ile defterdarımız sayın Zeki Aydoğan beyin arazi tahsisiyle birlikte yapılan sözleşmelerin ardından yapımını planladığımız spor kompleksi arazisi Çoruh Spor Kulübü projelerden sorumlu yönetici arkadaşımız Recep Polat ve yatırımlardan sorumlu yönetici arkadaşımız Tunç Seyidoğlu’na teslim edilmiştir. Konunun uzmanı arkadaşlar en kısa sürede Artvin iline yakışır Artvin Çoruh Spor Kulübü ne yakışır spor kompleksi projesini hazırlatarak sosyal medya aracılığıyla slayt gösterisi sunar ve en kısa sürede de inşaat ruhsatını alarak tesisimizi yapmaya başlayacağız.

Artvin Çoruh Spor Kulübü yönetim kurulu olarak projeler ve arazi tahsislerini tamamladığımız bu tesislerimiz için en zor kısım olan İnşaat aşamasına geçmekteyiz. Allah’ın izniyle inşaatı da en kısa sürede tamamlayacak ve bu üç tesisi de hem Artvin iline hem de Artvin Çoruh Spor Kulübü ne kazandıracağız. Böylece bu tesislerin gelirleri ile takımımız 2020 yılında çıkmayı planladığımız profesyonel ligde kendi ayakları üzerinde duracaktır.  Bu Liglerde kalıcı ola bilmenin yolu kendi sosyal tesislerinin varlığıdır evet bugün bizler belki inşaat aşamasını bitirmemiş hazır olan bir tesisimiz yok ama arazileri alınmış projeleri çizilmiş inşaata kazma vurma aşamasına gelinmiş bir durum söz konusu bu projelerin çizilmesi ve arazilerin tahsisi bile oldukça yüklü maliyet. Biz bugün itibari ile yönetim kurulu olarak oldukça yol aldığımıza inanıyoruz. Allah’ın izniyle ve Artvin Sevda’sı yüreğinde taşıyan dostlarımız la birlikte bu tesisleri tamamlayacağız bu tesislerin arazilerinin tahsisinde,  projelerin çiziminde ve yapımında emeği geçen herkesten Allah razı olsun ve çok teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.

Share
1329 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?