logo

Artvin Çiçek Bahçesi Oluyor

 

Artvin’de Cadde, sokak ve balkonlar ilkbahar ve yazın gelmesiyle birlikte çiçek açıyor.

Artvin Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar kapsamında tüm park ve bahçeler, orta refüjler, yeşil alanlar, gezi alanlarında ve balkonlar mevsimlik Begonya, Kadife, Petunya ve Sardunya gibi çiçeklerle donatılacak. Yaz mevsimi için100 bin adet çiçek dikmeyi hedefleyen Artvin Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, şehri vatandaşlarla birlikte çiçek bahçesine dönüştürmeyi hedefliyor.

Vatandaşlarla birlikte yürütülecek çalışmayla park, bahçeler, refüjler çiçeklendirileceği kadar vatandaşlara dağıtılacak olan saksılık çiçeklerle evlerin balkonları da mini çiçek bahçesine dönüştürülecek. Bu bağlamda vatandaşlara 2 bin 500 saksı ile birlikte 7 bin 500 saksı çiçeği dağıtılarak şehir renk armonisine kavuşturulacak.

En Renkli Balkon

7 bin 500 saksı çiçeğiyle balkonlar çiçek bahçesi olacak. Yapılacak çalışmalar sonrasında çiçek dikimine ve balkonlarına en iyi süsleyen bir kişiye ‘En Renkli Balkon’ ödülü verilecek.

Doğa harikası Artvin’i her mevsim renkli çiçeklerle süsleyip estetik değer kazandırmayı sürdüreceklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “ şehrimizi yeşillendirme ve çiçeklendirme çalışmaları kapsamında kış ayında 30 bin lale soğanını toprakla buluşturduk ve şu an şehrimiz açan lalelerimizle farklı bir görüntüye büründü. Bin adet mavi ladin ağacı kayseri escort bayan dikimi yaparak mavinin bir tonunu daha Artvin’imize getirdik. Şimdi de Begonya, Kadife, Petunya Ve Sardunya gibi farklı renklerde 100 bin çiçeği bütün vatandaşlarımızla birlikte dikimini yaparak şehrimizi tek kelimeyle çiçek bahçesine dönüştüreceğiz. Dağıtacağımız 7 bin 500 balkon çiçeği ile de en renkli balkonu seçeceğiz” dedi.

Etiketler: » »
Share
481 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?