logo

Artvin-Bitlis Kardeşliği Projesi

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu himayesinde Güneydoğu ve Karadeniz illeri arasında başlatılan kardeşlik projesi kapsamında Artvin’de Bitlis buluşması gerçekleştirilecek.

 Trabzon Artvinliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Külekçi, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu himayesinde Güneydoğu ve Karadeniz illeri arasında başlatılan kardeşlik projesi kapsamında Artvin’de Bitlis buluşması gerçekleştirilmesi amacıyla Vali Doğanay’ı makamında ziyaret etti.

 –Bakan Sayın Süleyman Soylu’nun Talimatıyla Başladı

 Başkan Külekçi, Mardin’in Derik ilçesi’nde PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit düşen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün  hayalinin gerçekleştirilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında Bitlis’ten Artvin’e bir heyet geleceğini söyledi.

 -Trabzon-Mardin Örnek Oldu

 Trabzon ve Mardin arasında başlatılan ve kısa süre içinde ciddi olumlu geri dönüşler sağlanan kardeşlik projesi çalışmaları devam ettiğini belirten Külekçi, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun himayesinde başlatılan proje kapsamına Karadeniz Bölgemizdeki illerimiz de dahil oldu. Sosyal-kültürel-turizm-ekonomi ve sportif faaliyetlerin daha güçlenmesini sağlayacak proje kapsamında bu kez buluşma yeri Artvin. Bitlis’ten aralarında öğrenci-öğretmen-sivil toplum kuruluşları ve halk oyununda bulunacağı bir ekip 17 Temmuz’da serhad şehrimiz Artvin’de ağırlayacağız” dedi.

 –Artvin’de Bitlis’e Gidecek

 Artvin Valiliği ile Artvin Belediyesinin ev sahipliği yapacak kardeşlik projesi kapsamında Artvin’in tarihi ve kültürel yerlerine geziler ve çeşitli ziyaretler düzenleneceğini kaydeden Külekçi, “Bitlis ekibinden gelecek ekip 20 Temmuzda Artvin’den ayrılacak. Kısa bir zaman sonra da Artvin’den Bitlis’e ziyaret gerçekleşecek” diye konuştu.

 –bölgedeki huzur ortak paydamız

 Projede amacının ortak paydamız olan dayanışma-kaynaşma ve birliktelik bağlarının güçlenmesi olduğunu ifade eden kardeşlik projesi koordinatörü Külekçi “bölgeye huzur hâkim olacak terör belasından hep beraber kurtulacağız” dedi.

 -Vali Doğanay, ‘Konuklarımızı En İyi Şekilde Ağırlayacağız’-

 Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doğanay,  Güneydoğu ve Karadeniz illeri arasında başlatılan kardeşlik projesine her türlü desteği vereceklerini söyledi.

 Bitlis ilinden gelecek konuklarını doğal güzelliğiyle ünlü Artvin’de ağırlamaktan son derece memnun olacaklarını belirten Doğanay,  “Bitlis heyetini ilimizde en iyi şekilde misafir edeceğiz. İlimizin tarihi, kültürel,  turistik ve doğal güzelliklerini gezdireceğiz. Değerli konuklarımız ilimizi tanıma fırsatı bulacaklar. Artvin kültürü ile Bitlis kültürünü kaynaştıracağız” diye konuştu. 

AVBM

Share
377 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?