logo

Artvin Bir Büyüğünü Daha Kaybetti

12439312_10153912868652238_7619384270959133782_nHilmi Atlılar vefat etti

Artvin’in tanınmış eşraflarından Atlılar Group Şirketi’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Hilmi Atlılar tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde vefat etti. 84 yaşındaki Atlılar, tedavisi sürerken kaptığı enfeksiyon sonucunda durumunun ağırlaştığı ve vefat ettiği öğrenildi.

Artvin önemli bir değerini daha kaybetmesinin üzüntüsünü yaşıyor. Artvin’in tanınmış simalarından ve ilimizin ilk temizlik firması olan ve bünyesinde yüzlerce kişiyi çalıştıran Silpa ve Atlılar Group Şirketi’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı da olan Hilmi Atlılar, bir süre önce kalp kapakçığı ameliyatı geçirmiş ve diyaliz hastasıydı. Bir süredir Başkent Üniversite Hastanesi’nde tedavi gören Hilmi Atlılar’ın, hastanede kaptığı enfeksiyon sonucunda durumu ağırlaştı ve hayata daha fazla tutunamadığı öğrenildi. 19 Ocak 2016 Salı günü vefat eden Hilmi Atlılar’ın cenazesi Ankara’dan Artvin’e getirildi.

Hilmi Atlılar, Bugün Toprağa Verilecek

Atlılar Group şirketinin ortakları Ercüment ve Ergün Atlılar’ın da babaları olan Hilmi Atlılar’ın cenazesi Artvin’e gece geç saatlerde getirildi. 20 Ocak 2016 Çarşamba günü (Bugün) Artvin Merkez Camiinde kılınacak olan öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Hilmi Atlılar’ın cenazesi doğup büyüdüğü köyü Sümbüllü Köyü’ndeki aile kabristanlığına defnedilecek. Meslek hayatına Murgul Damar Bakır Yatakları Etibank’da başlayan ve memuriyetin ardından ticarete atılarak ilimizde bir çok ilklere imza atan başarılı iş adamlarından Hilmi Atlılar, Remziye Atlılar ile evliydi. 3 çocuk babası olan Hilmi Atlılar’ın ölümü Artvin’de büyük üzüntü ile karşılanırken, Hilmi Atlılar’ın ölüm haberini oğulları Ercüment ve Ergün Atlılar kamuoyuna duyurdular. Atlılar kardeşler tarafından yapılan açıklamada; “ Babamız Hilmi Atlılar hakkın rahmetine kavuşmuştur. Cenazesi 20 Ocak 2016 çarşamba günü Artvin Merkez Cami’inde kılınacak öğlen namazına müteakiben Sümbüllü Köyü’nde aile kabristanına defnedilecektir” ifadeleri kullanılırken, haberi duyanlar taziye mesajlarını Atlılar kardeşlere ilettiler.

Bizlerde Atlılar Group’a başsağlığı dilerken, ilimizde yeri kolay kolay dolmayacak olan başarılı işadamlarından Hilmi Atlılar’a da Allah’tan rahmet diliyoruz.

Share
1754 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?