logo

Artvin Belediyespor’dan Basın Toplantısı

Artvin Belediyespor Basketbol Takımı Onursal Başkanı olan Mehmet Kocatepe, Kulüp Başkanı Zafer İnce ve idari menajer Uğur Delikanlı Artvin Belediyesinde 1. Lige çıkan Artvin Belediyesporu değerlendirerek süreç hakkında bilgi verme amacıyla basın toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen basın toplantısında; Artvin Belediyespor Başkanı Zafer İnce; Takımın şuan hedeflerin ilerisinde olduğunu ve bunu Onursal Başkan Mehmet Kocatepe sayesinde gerçekleştiğini ifade ederek Türkiye Basketbol 1. Ligine (TB1L) yükselme sürecini şöyle anlattı:

“Mehmet Başkanımız geldiğinde basketbolda faaliyet gösterdiğimizi ve 3’üncü ligde mücadele ettiğimizi söyledik. O da bize hedefin 2. Lig olduğunu söyledi bizde hedefin 2. Lig olamayacağını anlatmaya çalıştık ve 2 yıl önce 2. yıla çıktık o zaman da sayın başkanımız hedefin 1. Lig olduğunu söylediğinde bizlerde inanmaya başladık ve 2 yıl aradan sonra hedeflenen 1. Lige çıktık. Artvin’imizi 81 ilde tanıttık ve dışarıdaki hemşerilerimizle takımımızı deplasmanda buluşturduk. Sayın başkanımızı 2 yıl sonraki hedefi de süper lig olarak belirledi.” dedi

Artvin Belediyespor Onursal Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin geleceğini spor ve eğitim aradığını söyleyerek Artvin insanın yapısına göre bir takım kuracaklarını ve ilk yıl ki hedefin Play Off önümüzdeki sezonun hedefi ise Süper Lig olduğunu ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti:

Artvin sportif faaliyetlerde her geçen gün bir üst seviyeye çıkarak lig atlamaya başladı. Artvin’in geleceğini planlarken vizyonumuz turizm ve eğitim üzerineydi. Turizmde de gücümüzün en rahat yeteni spor turizmiydi ve bu alanda şehirde her ay Türkiye şampiyonası veya uluslararası bir etkinlik yaptık. Bu da halktaki spora olan desteği artırdı. Bunun sonucunda vatandaşlarımız biz hep başkalarının sporcularını mı izleyeceğiz diyeceklerdi. Biz de bunu bildiğimiz için bir taraftan spor turizm ile şehri organizasyon merkezi yaparken. Diğer taraftan da bizim bir takımımız olması gerekiyordu. Bu takımı kurarken de Artvin insanın psikolojisine dikkat etmek lazım çünkü Artvin İnsanı iddialıdır isteklidir ve hep başarıyı ister. Bizim işimiz acele geldiğimizde basket takımımız vardı bunu nasıl en başarılı şekilde şehri hareketlendirecek bir hale getirebiliriz diye istişare ettiğimizde spor yönetim tarzımızı belirledik ve bu tarz sayesinde mütevazi bütçelerle başarılı olduk.

Hedefimiz Play Off Seneye Süper Lig

Bu sene 1. Ligdeki hedef Play off önümüzdeki sezon ise Süper Lig. Bu şehir her konuda iddalı olmalı yoksa başarılı olamaz. Biz basketbolu buradaki sporun lokomotif branşı olarak düşünürken aynı zaman da şehrin ekonomisini canlandırırken şehrin başka şehirler üzerindeki imajını tanıtır bir araç haline getirmek istiyoruz. Bizim için oyuncunun çok iyi basketçi olması yeterli değildir Artvinli’nin temsilidir önemlidir. Buraya gelen basketçi kardeşlerimiz bizim fahri turizm elçimizdir.

Taraftar Desteğimizle Kadromuz Manevi Haz Yaşıyorlar

Yurt dışında milli takım çalıştıran antrenör bizim takımı çalıştırmak istedi çünkü para kadar mesleki tatminde söz konusu biz 700 kişilik salonda 1.000 kişiye oynuyoruz. Eğer federasyon bizi davet ettiyse bizim en büyük gücümüz seyircimizdir. Biz iddialı bir hoca alırız antrenman yapmayı taktik vermeyi bilen tam anlamıyla hoca alırız ve kendisini geliştirecek sporcu alırız.

Artvin Belediyespor’un Tesisleri Bellidir.

Artvin’e gelen sporcunun antrenman yapacağı yer kalacağı yer yiyeceği yemek bellidir. Herkes Artvin’e gelir kalır tek işi basketbol olur buda bizim başarımızın sırrıdır. Yine mütevazi bir bütçe ile çıktık ve iddalı bir takım kuracağız 1. Ligin gerekli olan her şeyi yapacağız.

Artvinli İş Adamlarının Desteklerini Bekliyoruz

Artvin için ölen biten iş adamlarımızdan destek bekliyoruz. Kulüpte artık yapılanmaya giderek profesyonel şekilde yönetilecektir. Artvin’imizde spora gönül vermiş tüm vatandaşlarımızı kulübümüzün yönetimine davet ediyoruz. Bu takım Artvin talihinde basketbol açısından 1. Lige çıkmış ilk takımı. Bu sene Artvin Belediyespor seyircisine unutulmaz güzel maçlar yaşatacak bizim için yenmek yenilmek çok önemli demeden bu işin hazzını yaşamalıyız. Rakiplerimize buradan şunu söylüyorum rakibiniz Artvin Belediyesporsa iki kere düşünün. Sporcularımıza Artvin’de bir yıl geçiren imajına imaj katan geçen yıl oyuncularımıza teşekkür ediyorum yeni hocamız Atalay Hocamız henüz şehrimize gelmedi ama şuanda hızlı bir şekilde çalışmalara başladı. İnşallah sezon sonunda hedeflerimize ulaştıracaktır. Bunun tadını çıkarlım ve başta esanıfmız bürokratlarımızı ilçelerimizi bu yılki basketbol ateşini beraber yaşamaya davet ediyoruz.

Daha önce 2. Ligdeyken sponsor bulmak daha zordu bu sene daha kolay olacak gibi düşünüyoruz belli firmalarla ön görüşmelerimiz oldu. Bir takım alt sponsorlukları alacağız.” dedi.

Share
332 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?