logo

Artvin Belediyespor Basketbol Takımı Kahvaltıda Basınla Buluştu

Artvin Belediyesi Sosyal Tesisleri Artvin Sofrası’nda düzenlenen kahvaltı programına Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Başkan yardımcısı aynı zaman da Belediye Spor Kulüp Başkanı Zafer İnce, Kulüp yöneticileri ve Baş Antrenör Süleyman Ayar’ın yanı sıra yerel basın temsilcileri ve sporcular yer aldı.

Kahvaltı öncesi bir konuşma yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, geçen yıl Basketbol takımının Artvin’de iyi bir gündem oluşturduğunu bu yılda üstüne katarak gündemde yerini tutacağını ifade ederek ;“ Trabzonspor Trabzon’da ne ise Artvin’de de Basketbol hemen hemen aynı olduğunu” söyledi.

Kocatepe; “Geçen yıl iyi bir basketbol takımımız vardı. Bu yıl daha zor ama takımımız da daha güzel. İnanıyoruz ki bu sene geçen yıl ki başarıdan sonra şehrin basketbola yaklaşımında daha olumlu olacak. Geçen yıl sporun en önemli gündemi basketboldu Artvin’de. Özellikle Fenerbahçe Gelişimi elemeleri de bu işin tacı oldu. Trabzonspor nasıl ki Trabzon’un bir hafta gündemidir burada da hemen hemen ona yakın bir gündem oluyor. Biz de Artvin’e yakışır bir takım kurmaya çalıştık. Belki bu arkadaşların genel başarısından ziyade ilimizde alt yapıda ki gelişmeler de önemli. Birçok okulda alt yapıda değerlendirilecek çocukları basketbola yönlendiriliyor. Bundan sonra hem takımımız daha güçlü olacak hem de bizim çocuklarımızda gelişecek çünkü biliyorsunuz Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulunu açtırdık. Önümüzde ki yıl öğrenci almaya başlayacak ilimizde spor branşları için çok önemli bir kazanç olacak. Basketbol takımımızda o zaman daha güçlü olacak ama biz biliyoruz ki şuanda da çok güçlü bir takımımız var. Medya olarak sizler de Basketbol takımımızla ilgileneceksiniz, bunları bir imajla sevdirmemiz lazım topluma. Bu imaj Basketbolun kendi ruhunda olan paslaşma, birbirlerini destekleme ve hep birlikte başarıya gitme imajı Artvin’in imajı da aslında bu birlikte başarmak. Kahvaltımızın amacı takımımızı lige girmeden basında ki arkadaşlarımızla tanıştırmak birlikte olmak Artvin’de bir temas olsun diye kahvaltıda bir araya gelmek istedik.  Hep birlikte bu yıl inşallah basketbol takımımızı özelde, genelde de sportif anlamında güzel şeyler yapabiliriz diye düşünüyorum” diye konuştu.

 2. Lige Kulübümüzün Ve Şehrimizin Adını Yazdırmak İstiyoruz

Belediye Başkan Yardımcısı ve Artvin Belediyespor Basketbol Takımı Kulüp Başkanı olan Zafer İnce’de yaptığı konuşmada; “2014-2015 Basketbol sezonunda bölgesel lig adı altında yapılan Basketbol ligi 54 takımın katılımıyla yapılmış olup ilimizi başarıyla temsil eden ve bizleri gururlandıran Artvin Belediye Spor kulübümüz;1 gurup 2 gurup ,play aut müsabakaları ve yarı final müsabakaları olmak üzere 30 resmi maç oynamış ve 5 yenilgi 25 galibiyetle yarı finalde İstanbul Yeşilyurt Spor kulübüne elenerek sezonu tamamlamıştır” dedi

Kulüp Başkanı İnce konuşmasının devamında; “Onursal Başkanımız ve Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’nin destek ve katkılarıyla gerek antrenmanlarımızda gerek maçlarımızda takımımızı biran olsun yalnız bırakmadığı gibi maddi ve manevi konularda da bizlere desteklerini sunarak başarımıza etken olmuştur.

Bu sezon 2015-2016 sezonunda değişen lig statüsü gereği EBBL 3. Lig adı altında oynanacak olup geçtiğimiz sezona göre yüzde 50 artış göstererek 80 takımın katılımıyla gerçekleşecektir. 1. gurupta Artvin Belediye Spor Kulübü, Gümüşhane Gençler Birliği, Trabzon Spor Gelişim, Bulancak Karadeniz, Tokat Zile ve Tokat Erbaa sporun katılacağı guruptan 3 takım 2. guruba yükselecek ve 8 takımın katılacağı yeni gurup belirlenecektir. 2015-2016 yılı 3. lig basketbol sezonunda hedefimiz geçtiğimiz sezonki başarının üzerine çıkarak muhtemelen ilimizde oynanacak olan final gurubuna kalmak ve güzide basınımız ve yediden yetmişe Basketbol sever seyircimizle birlikte final gurubunda başarılı olarak 2. lige kulübümüzün ve şehrimizin adını yazdırmak istiyoruz” diye konuştu.

“Yetenekli Ve Tecrübeli Oyunculardan Kurulu Bir Takımız “

 Artvin Belediyespor Basketbol Takımı Baş Antrenörü Süleyman Ayar Samsun Basket Akademi Takımıyla Bölgesel Lig karayerine başladığını ve geçen yıl lige çıkan Samsun Büyükşehir Belediyesi Ankent Spor Kulübü’nün Yardımcı Antrenörlüğünü yaptığını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Anakent Spor Kulübünden ayrılarak Artvin Belediyespor Basketbol Takımında Baş Antrenör olarak göreve başlayan Ayar yaptığı açıklamada Artvin’de genç ve güzel bir takım kurduklarını belirterek; “Yeni oluşumlar her zaman sıkıntılı ve zordur. Oyuncularınızın karakterine güveniyorsanız ve şehrin bu kadar samimi ve içten olduğunu görebiliyorsanız, bu oluşum biraz daha kolay gerçekleşiyor.  Basketbolcu arkadaşlarımızın birçoğunu zaten önceden tanıyorduk. Bizim için Artvin için buralara kadar gelip ter dökmeyi kabul ettiler. Hepsine sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum” dedi.

Ayar, sezon hazırlıklarına biraz geç başladıklarını belirterek bunun kendileri için problem teşkil etmediğini, çünkü yetenekli ve tecrübeli oyunculardan kurulu bir takım olduklarını belirtti.

Ayar; ” Özellikle birinci tur aşamasını Doğu Karadeniz Bölgesinde oynayacağımız için açıklarımızı bu grupta telafi etmeyi planlıyoruz. Bundan sonra ki ikinci turda tecrübe ve bireysel yeteneklerimizle ön plana çıkıp final grubuna kalmayı hedefliyoruz. Final grubu şehrimizde oynanırsa bu bizim için ayrı bir gurur ve heyecan oluşturacak. Umarım bu sene sonunda hem belediye başkanımıza hem kulüp başkanımıza karşı yüzümüz ak, başımız dik olur ve şampiyonluk kutlamasını birlikte yaşarız diye düşünüyorum”ifadelerine yer verdi.

Yardımcı Antrenörü Ali Yamak ise yaptığı konuşmada, 2015-2016 Yılı Basketbol Bölgesel 3’üncü Liginde mücadele edecek olan Artvin Belediyespor Basketbol takımına takıma verdiği destekten dolayı Başkan Kocatepe’ye teşekkür etti. Geçen yılki takımın üzerine hem kişilik olarak hem karakter olarak daha iyi bir takım kurduklarını belirten Yamak; ” Bu takımla hem kendi evimizde hem deplasmanlarda güzel maçlar çıkartacağız” dedi.

Konuşmaların ardında basın mensuplarının sorularının cevaplandırılmasıyla toplantı sona erdi.

 

Etiketler: » » » » » »
Share
902 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?