logo

Artvin Belediyesi’nden Yeni Mahalle’de Yol Çalışması

Artvin Belediyesi Yeni Mahalle giriş yolunda önemli bir çalışmada bulunarak, yolun yan kısmında bulunan heyelanlı bölgeye duvar örerek önlem aldı. Böylelikle Yeni Mahalle üst yol ayrımında genişleme çalışması da gerçekleştirilmiş oldu.

Artvin Belediyesi şehir içi ulaşım yollarında genişleme çalışmalarını bir bir tamamlıyor. İlk olarak kalabalık mahalle ve sokaklarda başlatılan çalışmalar yavaş yavaş ara sokak ve mahallelere de yaygınlaştırılırken, yol genişleme çalışmaları vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biride Yeni Mahalle bölgesinde gerçekleştiriliyor. Yeni Mahalle Bölgesi’nin üst yol ayrımında düzenlenen çalışmalarda dar olan viraj öncelikle genişletilirken, genişleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından da bölgede taş duvar örme işlemi yapıldı.

Yeni Mahalle Yolu Genişledi Ve Duvarına Kavuştu

Artvin Belediyesi yatırım programları kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalar ile birlikte Yeni Mahalle halkı tarafından talep edilen Yeni Mahalle üst yol girişi viraj düzenleme ve genişletme çalışması başarıyla tamamlanıyor. Üst yol girişi virajının darlığından ve tehlikeli olmasından dolayı dert yanan bölge sakinlerinin bu dertlerine son veriliyor. Yolda yapılan genişleme çalışması ile birlikte araç trafiğinde oldukça rahatlama sağlanması bekleniyor. Ayrıca bu bölgede yapılan taş duvar örme işlemi ile birlikte yüksek şevlerden yola düşebilecek taş ve toprağında önüne geçilmesi hedefleniyor. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Yeni Mahalle Üst giriş yoluna asfaltlama yapılacağı ve bu viraja da bariyer konulacağı da öğrenildi. Yapılan tüm bu çalışmalar ile birlikte Yeni Mahalle halkının en önemli şikayeti olan üst giriş yolunun darlığı ve tehlikeli olması şikayeti de ortadan kalkmış olacak. Bölge halkı yapılan çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, çalışmaların biran önce bitmesi bekleniyor. 


Artvin Belediyesi yetkililerinden alınan bilgiye göre çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağı öğrenildi. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte okullar, il emniyet müdürlüğü ve diğer devlet kurumları ile birçok devlet kurumunun lojmanlarının bulunduğu Yeni Mahalle Bölgesi’nin giriş yolunun oldukça rahatlaması hedefleniyor.

Share
780 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?