logo

Artvin Belediyesinden Kışla’ya Onur Yemeği

Artvin Belediyesi, AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla onuruna iftar programı düzenledi.

Çoruh Park’da yaklaşık 2 bin kişinin katılımı ile düzenlenen iftar programına AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Vali Yardımcısı Adem Başoğlu, Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, Memur Sen İl Başkanı İbrahim İnce, AK Parti Artvin Milletvekili Adayı Erkan Balta, MHP Artvin İl Başkanı Serdar Kılınç, MHP Artvin Milletvekili Adayı Okan Aktaş, bazı ilçe kaymakamları, AK Parti Artvin İl Başkan yardımcıları, AK Parti merkez teşkilat üyeleri, Belediye meclis üyeleri, daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye personeli ve AK Parti Gençlik Kolları tarafından 6 ayrı noktadan yemek dağıtımı yapılan iftar programında akşam ezanın okunmasıyla dua eşliğinde oruçlar açıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, “Bu akşam sayın Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışla onuruna verdiğimiz bu iftar yemeğinde 2 bin kişi ile birlikte bir sofrada oruçlarımızı açarak Ramazanın Birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmiş olduk. Sayın belediye başkanımız Mehmet Kocatepe’nin babası Yaşar Kocatepe dün gece hakkın rahmetine kavuştuğundan dolayı başkanımız bizimle birlikte olamadı. Yaşar Amcamıza Allahtan rahmet diliyorum. Sayın Milletvekilimiz Dr. İsrafil Kışlaya Artvin’imize kazandırdığı yatırımlardan dolayı teşekkürlerimizi iletiyorum. Bu akşam evinizde iftar yapmak yerine bizimle beraber burada iftar yaptığınız için hepinize teşekkür ediyorum “ dedi.

İftar yemeği sonrası konuşma yapan AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla; İktidar Partisi milletvekili olmanın zorluklarından bahsederek milletvekilliği koltuğundan güç almak yerine ne verebilirimin çabası içinde olduğunu ve 7 yıldır sürdürdüğü Milletvekilliğini tadında bıraktığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün böyle bir iftarda siz değerli hemşerilerimle bir araya gelmeyi arzu ettik. Dün gece yarısı Belediye başkanımız Mehmet Kocatepe’nin babası Yaşar Kocatepe’nin vefat haberini aldık ve Bu sebepten ötürü bu akşam biraz buruğuz. Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’nin acı gününe denk gelen bu programı başka da bir güne erteleme şansımız olmadığından başkan Kocatepe bizim cenaze törenine gelmemizi istemedi. Yaşar amcamıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Dolu Dolu 7 Yıl Geçirdim

2011 yılından bu yana milletvekili olarak Artvin’e hizmet etmeye çalışıyorum. 7 yıldır sizlere layık olmaya çalıştım. Kendi ilinde milletvekilliği yapmak kadar onurlu güzel bir görev yoktur. Önemli olan millete hizmet etmektir. Allah hakkıyla hizmet etmeyi hepimize nasip eylesin. İktidar milletvekili olmanın sorumluluğu da ayrı problemleri çözeceksiniz yatırım getireceksiniz. Artvin ihtiyaçlı bir il onun için gerek ilde gerek ilçelerde olsun inanın bir bürokrat gibi kalem kalem her meseleyi takip ederek dolu dolu bir 7 yıl geçirmeye çalıştık. İnanın bir gün bu makamın zevki sefasında olmadık makamdan güç almak yerine makama ne verebiliriz hep onun derdinde oldum. Güzel hizmetlerde yaptık tabi bu hizmetleri de bütün bir iktidar olarak yaptık. Onun için buradan 16 yıldır bu ülkeyi yöneten Ak Parti iktidarına, teşkilat mensuplarına ve bürokratlara huzurlarınız da teşekkür etmek istiyorum.

Artvin’e Bir Çok Alanda Yatırım Yapıldı Yapılmaya Devam Ediyor

Artvin’e birçok alanda yatırım yapıldı ve yapılmaya devam edecek kısaca yaptığımız işleri şöyle anlatayım;

Rize Artvin Havaalanı yapılıyor, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü hizmet binası yapıldı, Tarım İlçe binası ihalesi yapılacak, çağrı merkezinde 350 insan çalışıyor, Doğalgaz geldi, Gençlik merkezi bitti açılışı yapıldı, Çoruh Park Prestij proje oldu, Artvin’e yüzme havuzu kazandırıldı. Yeni Mahalle de eğitim kampüsü ve diş hastanesinin ihalesi yapıldı. 1800 kişilik öğrenci yurtları projesi bitti yakında ihalesi yapılacak. Çoruh Üniversitesi Seyit yerleşkesinde ki yolunu kara yolları ağına aldırdık ihalesi de yapıldı. Üstün yetenekli çocuklar için bilim sanat merkezi, Seyitlerde emniyet müdürlüğü binası İl özel idare Çoruh kenarına aşağıya taşınıyor kendi binasını da defterdarlığa sattı. Defterdarlığında binasını yıkacağız orada valiliğin önü güzel bir meydan olacak. İmam hatip lisesi okulu ve yurdu bitmek üzere diğer taraftan Sosyal Bilimler Lisesi yurdu inşaatı devam ediyor. Endüstri Meslek Lisesini TOBB tarafından yapılıyor. Artvin için çok önemli olan küçük sanayi sitesi için 250 dönümlük yer tahsis edildi. Varyantı 10 km tünelle geçmek nasip olacak inşallah projesi ihale edildi. Artvin’e yeni giriş köprüsü yapılacak. Sporcu Fabrikası yapılacak Adli Tıp yapılacak. Eski Artvin Lisesinin oraya Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi yapılacak. Diğer taraftan Deriner Barajını kafes balıkçılığına açacağız 2 tane iskele ihale edildi. Ardanuç da Afet konutlarına başlanıldı. Çoruh Üniversitesi bünyesinde botanik park 120 dönüm yerde tıbbı aromatik bitkiler araştırma merkezi ile tohum bankası merkezini kurdu. Şelale düğün salonun olduğu yerde müze inşaatına başlayacağız. Hastaneye anjiyo servisi açıyoruz artık hastalarımız diğer illere gitmek zorunda kalmayacak. Artvinli bürokrat Artvin’de görev yapamıyordu arık Artvinli bürokrat Artvin’de görev yapabilecek.

Bu Yatırımları İstikrar Sayesinde Gerçekleştirdik

Bütün bu yatırımlar istikrar varsa olur yoksa başka türlü bu yatırımları yapamazsınız. Güçlü bir iktidar olursa olur. Önümüzde bir seçim var ben bu dönem aday olmadım Cumhur ittifakı olarak Milliyetçi Harekat Partisi Lideri Devlet Bahçeli’nin erken seçimi talebi sonucu 24 Haziran’da bir seçim olacak bu seçim bu ülkenin geleceği hakkında son derece önemli. Daha güçlü bir ülke olmak için ve Türkiye’nin içerdeki terör ve dışarıdaki düşmanlarına karşı bir ve beraber olma zamanıdır. O bakımdan burada hepimizin daha büyük gayretler göstermesi gerekmektedir. Bu dönemde 7 yıldır beraber görev yaptığım il başkanı Erkan Balta beyin milletvekili olmasını arzu ettim. Ben tadında bırakmak istedim ve Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Erkan Beyin 1. Sıra aday olmasını uygun gördüler. Belki bireysel taleplerini yerine getirememiş olabiliriz haklarınız helal etmenizi istiyorum. Bir Allah razı olsun dedirte bildiysek ne mutlu bize hoşçakalın. Rabbim başka görevler nasip ederse yine bu güzel memlekete ve size hizmet etmeye gayret etmeye çalışırız.”diyerek sözlerini tamamladı.

Milletvekili Erkan Balta: 7 Yıllık Süreçte bir dakikasını boş geçirmeyen bir milletvekili ile çalıştım

AK Parti Artvin Milletvekili Adayı Erkan Balta, 7 yıllık görev süresince Milletvekili Dr. İsrafil Kışla ile birlikte hizmet ettiklerini hatırlatarak görev süresi boyunca bir saatini bile israf etmeden Artvin için çalışmış milletvekili olduğunu söyledi.

Balta; “ Milletvekilimiz İsrafil Kışla’nın çalışma temposunu tarif etmek gerekirse bir insanın kendi hayatı için önemli meselelerde nasıl çalışıyorsa İsrafil Bey de Artvin için kendi hayati meselesi gibi tüm projeleri titizlikle takip etti sonuçlandırdı.

İl başkanlığım sürecinde ilçelerimizi ziyaret ediyorduk. Her ilçede önümüze pek çok talep konuluyordu. Bugün 7 yılı geride bıraktıktan sonra bakıyorum da hangi ilçeye giderseniz gidin o ilçeyle ilgili devlet hizmeti anlamında yapılması gereken ne varsa yapılmış yada yoluna konulmuş sırası gelince yapılacaktır. Adaylığım sebebiyle tüm ilçelerimizi geziyoruz. Gittiğimiz ilçede çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla meslek odalarıyla görüşüyorum. İlçenize hükümetimizden beklediğiniz ne var diye soruyorum. Hiçbir ilçemiz de bu soruma bir çırpıda cevap veren olmadı. Biraz düşünüyorlar ve istekleri de bu zamana kadar ihtiyaç olarak görülmemiş talepler.

Hizmetlerle dolu 7 yılı geride bıraktıktan sonra devlet adına yapılması gereken ne kadar yatırım hizmet varsa bunların her birini yapmış olarak ve bugün Artvinlinin gönlüne taht kurmuş AK Parti’ye muhalif olsa bile ‘Evet İsrafil Kışla çok çalıştı. İsrafil Kışla Artvin’e çok hizmet etti.’ dediği bir dönem de kendisinin en güçlü ve itibarlı olduğu bir dönem de ‘ben milletvekili adayı olmayacağım bana bu kadar yeter’ diyebilme erdemliğini olgunluğunu gösterebilmiş yüce gönüllü bir insan.

Böyle bir hizmet adamı Artvin ve Türkiye açısından da vekillik örneği gösterdi. Bundan sonra ki yaşantısında da ümit ediyoruz ki daha güzel noktalarda da bulunacaktır.

AK Parti şahsi ihtirasların şahsi egoların tatmin edilme alanı değildir. AK Parti insana hizmet etmedin ve insanın rızasını kazanma bu yolla da Allah’ın rızasını kazanmanın adresidir onun yoludur. Milletvekilimiz görev süresi boyunca ve bugün koyduğu noktayla bunu bir kez daha gözler önüne sermiştir. Bizde bu anlayışla gerek Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe gerek Milletvekilimiz İsrafil Kışla gerekse şahsım şahsi kavgalardan çıkar çekişmelerinden uzak durup enerjimizi zamanımızı Artvin’imize milletimize hizmet etmeye adadığımız için bu güzellikleri başarmış olduk.

Bizim meselemiz sizlere hizmet etmek. Bugüne kadar milletvekilimiz İsrafil Kışla’nın Artvin’i getirmiş olduğu noktayı bugünden sonra neler yapabiliriz temel sorunlarının büyük oranda çözülmüş bir il devir alacağız. Şimdiden sonra Artvin’e neler yapabiliriz bunun üzerine neler koyabiliriz Artvin’de yaşamın kalitesini artırabilmek, ekonomiyi güçlendirebilmek, istihdam sağlayabilmek için turizm tarım eksenli neler yapabiliriz bu konularda kafa yorup sizlere hizmet etmek için sizlerin desteklerine talibim. Desteklerinizle birlikte görev üstlendiğim de sizin için yürümeye sizin için koşmaya hazırım.”dedi.

Erkan Balta sözlerinin sonunda Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin babasının vefatı dolayısıyla üzüntüsünü dile getirerek Yaşar Kocatepe’ye Allah’tan rahmet Kocatepe ailesine sabırlar diledi.

Share
530 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?