logo

Artvin Belediyesi’nden Bir Önemli Hizmet Daha

Cezaevi’nden İskebe’ye yapılmakta olan yeni yol projesi hızlı bir şekilde sürdürülürken, projenin şehir trafiğini ciddi şekilde rahatlatması bekleniyor.

Artvin Merkez’in en işlek mahallelerinden biri haline gelen, İl Emniyet Müdürlüğü, Yenimahalle Şehir Stadı, Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi, Artvin Anadolu Lisesi, Ayhan Şahenk Lisesi gibi liseler ile bir çok kuruma ait lojmanları içerisinde bulunduran İskebe bölgesini Orta Mahalle ile Çayağzı Mahallesi’ne bağlayacak olan yeni yolun inşaatı çalışmaları devam ediyor.

Cezaevi’nin arka kısmında yoğunlaştırılan çalışmalar Yeni Mahalle’yi Fıstıklı Köyü’ne bağlayan yol güzergahına çıkacak. Yol çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürülürken, yolun hizmete girmesi için artık kısa bir süre kaldı. Önümüzdeki yaz aylarında hizmette olması beklenen yoldaki çalışmalar planlandığı sürede tamamlanması bekleniyor.

Yaklaşık 15 Milyon TL’ye Mal Olacak

Yeni yapılan İskebe yeni yol projesinin yaklaşık 15 Milyon TL’ye mal olması bekleniyor. Yolun yapımının maliyetinin önemli bir bölümü DOKAP Kapsamından projelendirilip karşılanırken, yolun istinat duvarları da Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin girişimleri sonucunda Artvin İl Özel İdaresi’nce yapıldı. Yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda 10 kilometre genişliğinde ki yeni yol boyuncu aynı zamanda 3 kilometrelik kanalizasyon hattı da döşendi. Yeni Mahalle’nin kanalizasyon şebekesini Orta Mahalle kanalizasyon şebekesine direk bağlayacak olan bu çalışma ile birlikte Yeni Mahalle Bölgesi’nin alt yapı sorunu da bu şekilde çözülmüş oldu.

Artvin halkı bu projenin biran evvel tamamlanarak hizmete açılmasını beklerken, projenin tamamlanarak hizmete açılması ile birlikte şehir trafiğinde oldukça büyük bir rahatlama olması bekleniyor. Yeni yolun hizmete açılması ile birlikte Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin ulaşım alanındaki vizyon projelerinden biri daha hizmete sokulmuş olacak.

Share
990 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?