logo

Artvin Belediyesi’nden 1. Yıl Pastası

Artvin Belediyesinin 30 Mart 2014 yerel seçimlerde AK Parti Belediyesine geçmesinin birinci yılını halkla birlikte pasta keserek kutladı.

Artvin Belediyesi Hizmet Binası önünde yapılan kutlama programına Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe,  AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Zafer İnce, AK Parti Artvin Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri, Ak Parti Artvin Merkez İlçe yönetimi, Belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, “uzun bir süre sonra Artvin Belediyesini almak nasip oldu. Biz burada sizlerin takdirlerini kazanmak için sizlere hizmet etmek için görev yapıyoruz. Bu güzel önemli günde bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta ise yaptığı konuşmada “2014 yerel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi olarak Artvin Belediyesini almak,  AK Belediyeciliği de Artvin’e kazandırmak için ciddi bir gayret içerisinde olduk.  Ak Parti için değil partimiz galip olsun diye değil esas amacımız Artvin kazanması için “Mehmet Kocatepe ile Artvin kazanacak” dedik samimi olarak buna inanıyorduk ve bunun için çalıştık. Bir yılı geride bıraktığımız da gördük ki gerçekten Artvin kazanmış. Artvin adına, partimiz adına başta Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye ekibine ve belediye çalışanlarına Artvin için şu bir yılda yaptıkları güzel çalışmalarından, hizmetlerinden dolayı yürekten teşekkür ediyorum. İnşallah şimdiden sonrası içinde hep birlikte bütün Artvinliler olarak daha güzel Artvin, daha kaliteli daha seviyeli bir yaşamın olduğu Artvin için çalışalım diyorum. Birinci yıl dönümü kutlar hepinize saygı ve muhabbetler sunuyorum” dedi

“Biz dedik ki Artvin’de ilk defa ve farklı yapılan bir hizmetimiz olacak. Bugüne kadar 12’nci aya kadar her aya bir hizmet sığdırdık”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe yaptığı konuşmada; “yol, duvar, kanalizasyon, asfalt gibi işlerin, zaten yapılması gereken rutin işler olduğunu ifade ederek “Biz dedik ki Artvin’de ilk defa ve farklı yapılan bir hizmetimiz olacak. Bugüne kadar 12’nci aya kadar her aya bir hizmet sığdırdık. 12’nci aydan sonra her ay Artvin iki yeni proje ile tanışıyor” dedi.

Göreve gelir gelmez Artvin Belediyesi bünyesinde 19 Şube Müdürlüğü kurarak belediye kurumsal yapısının oturtulduğunu dile getiren Başkan Kocatepe, İlk Belediye Meclis Toplantısında suya yüzde 50 indirim yaptıklarını söyledi.

Suda ki indirimlerin seçim kampanyasının bir ürünü olduğu iddia edilse de indirimden sonra herhangi bir artış yapılmayarak bunun seçim yatırımı olmadığını herkese gösterdiklerini kaydeden Kocatepe; “Suda bu süreçte enflasyon oranında zam yapabilirdik yapmadık. Belediye olarak bu durum karşısında ki kararlılığımızı sürdürebildiğimiz sürece devam ettireceğiz. Büyük yatırımlar olursa çıkar deriz ki şukadarlık zam yaptık. 5 yıl boyunca ne kadar zam yapsak yine eski fiyatına gelmez yine vatandaşımız karda. Hemen arkasından cenaze hizmetlerini üstleniyoruz. Allah nasip ederse AK Partili Belediye burada olduğu sürece biz sizin ölünüze de dirinize de hizmetkar olmak için söz verdik. Cenaze hizmetleriniz bizim üzerimizde. Bu bir iyilikte değil bu bizim vazifemiz. Bununda sevabı varsa sizlerinde sizler istediniz bizler yapıyoruz” diye konuştu.

Kafkasör’ü Dünya Markasın Yapacağımıza Dair Söz Verdik

Kocatepe Artvin’in günümüze kadar zemin etüdü haritasının çıkartılmadığını belirterek Artvin’de kendi belediye başkanlığı döneminde zemin etüdü çalışmalarının başlatıldığını, çalışmaların bittiğini ve raporlama aşamasında olduğunu dile getirdi.

Ramazan ayının ramazan çadırıyla ramazan topuyla farklı geçtiğini söyleyen Kocatepe; “Büyük şehirlerde ramazan akşamları nasıl coşku ve heyecan içinde oluyorsa Artvin’imizde de öyle olacak. Bunu da birlikte yaşayacağız. Artvin’in simgesi en önemli değerlerinden biri olan Kafkasör festivalini bir hafta süreye çıkardık. Bu sene geçen senekinden daha güzel yapacağız. Kafkasör’ü dünya markasın yapacağımıza dair söz verdik. Organizasyon olarak yapıyoruz. Turizm merkezi oldu. Yerini aldığımızda orda 5 bin kişilik antik tiyatro bulacaksınız. Uluslar arası organizasyonlara ev sahipliği yapacağız. Çöpümüz artık İskebe’nin önüne dökülmüyor. ÇOKAP’ın bitmesini beklemeden geçici olarak İskebe Deresine dökülen çöp sorununu çözdük. Kafkasör yolumuzu asfaltladık. Bu sene üstüne koyarak 10 metre genişliğinde şehirlerarası yol gibi yapıyoruz. Orası kayak merkezinin, turizm alanın yolu. Geçen sene orada 4,5 km asfalt yaptık. Sorarım size Artvin Şehir Merkezinde bir senede o kadar asfalt yapılmışımıdır. Şehrin trafik sorununu çözmek için Alışveriş Merkezinin oradan Hastane virajına olan yolun yarısını kendi imkânlarımızla yaptık. Çamlık Mahallesi, Yeni Mahallenin yolunu artık oradan geçecek. Bu yüzde 35 civarında şehir trafiğini rahatlatacaktır.

Artvin’in girişi ikinci caddeden olacak. Çıkış birinci caddeden bunu çalışması için proje üzerinde gayret sarf ediyoruz. Bu yapıldığında Artvin Merkezde ki gerçek anlamdaki trafik sıkışıklığı sorunu çözüm bulmuş olacak. Atapark’ın altına otopark yapmak gibi bir projemizde var. Yaşlılara ve bakıma muhtaçlara evde bakım temizlik hizmetleri getirdik. 70 aileye evde temizlik hizmeti veriyoruz. Bu sayıyı 100’e çıkarmayı hedefliyoruz. 76 aileye de günde 2 öğün sıcak yemek veriyoruz. Buda Artvin’de ilk defa belediyenin bir hizmetiydi. Artvin’de mahalle toplantıları başlattık” diye konuştu.

Artvin’in farklı bir şeyler ortaya koyarak ancak gündeme geldiğini kaydeden Başkan Kocatepe bu kapsamda farkı etkinliklere imza attıklarını dile getirdi. Kocatepe ayrıca; “7 Mart’ta, Çanakkale Anma törenlerinde farklı renkli görüntüler ortaya koyduk. Seneye daha güzellerini yapacağız. Her sene bir öncekinden daha güzelini yapacağız. Bizim inancımız bunu gerektiriyor. İki günü eş olan zarardadır. Kadın lokali açmayı planlıyoruz. Bizim gecemiz gündüzümüz yok. Samimiyetle koşturuyoruz. Artvin belediyesinde her şeyi başkana başkan yardımcasına söyleminize gerek yok. Bizim Beyaz masamız var. Beyaz masa Artvin belediyesinde ki işlerin takip merkezi” dedi. Başkan konuşmasını, birinci yılda dostça kardeşçe hareket ettiklerini göstermenin huzuru içinde oluğunu kaydederek sonlandırdı.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve Eşi Hacer Kocatepe’nin pasta kesiminin ardında kutlama töreni sona erdi.

Share
967 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?