logo

Artvin Belediyesi Türk Müziği Korosu Nefes Kesti

 

Artvin Belediyesi Başkanlığı Kültür Sanat Ekinlikleri kapsamında, Müzik Eğitmeni Soner Özvar eşliğinde muhteşem bir konsere imza attılar.

Artvin Belediye Başkanlığı bünyesinde kurulan ve oldukça ilgi gören Türk Müziği korosu çalışmalarını tamamladı. Haziran ayından itibaren Müzik eğitmeni Soner Özvar eşiğinde gerçekleştirilen Türk Müziği korosu muhteşem geceyle Artvin halkıyla buluştu.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleşen Türk Müziği konserine Artvin Vali Yardımcısı Hasan Ongu, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Ak Parti İl Başkanı Erkan Balta, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Zafer İnce, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulcelil Kahveci ve çok sayıda Artvinli katıldı. Koro Şefi Soner Özvar eşliğinde 13 koro sanatçısı ve 8 saz sanatçısı olmak üzere toplam 21 kişiden oluşan topluluk da, Türk müziğine aşina olduğumuz bilindik sanatçılardan dinlenmiş eserlerin seçilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Gecede birbirinde muhteşem repertuvarlarla 21 eser ortaya konuldu. Koro sanatçıların seçtikleri kıyafeti, sahne düzeni, estetik değerleri, sistemi ve icrası ile göz doldurdu. Koro’da yer alan sanatçılar esnaf, memur, iş adamı, ev kadını gibi birçok meslek grubunun günlük hayatlarını icra ediyorlar.  Haziran ayından itibaren itinayla çalışmalarını sürdüren Artvin Belediyesi Türk Müziği Koro Topluluğu Artvin halkına ücretsiz muhteşem bir gece yaşattı.  Konseri dinlemeye gelen çok sayıda Artvinli salonu tamamen doldururken bu anlamda ihtiyacın bir göstergesi bir kez daha ortaya konuldu. Artvin böyle bir organizasyona hazır mı, endişeleri yaşayan koro yetkilileri salonun tamamen dolmasından dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

Gecenin sonunda ise Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, koro şefi Soner Özvar ve koro sanatçılarına çiçek takdiminde bulundu. Başkan Kocatepe burada yaptığı konuşmada; “Artvin gibi bir şehrin sanat damarının olmaması çok büyük bir eksiklik bu bir başlangıç halk müziği koromuz olacak tasavvuf müziği koromuz olacak neden tiyatromuz olmasın zaten Kafkasör televizyonumuzda var, inşallah Artvin sanatta da belediye konservatuvarı olsun istiyoruz. Sizlerin desteği ile bu salonlar dolduğu sürece belediyemiz bu tür çalışmaları arttırarak devam ettirecek” ifadelerine yer verdi.

 

Etiketler: » » »
Share
984 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?