logo

26 Ağustos 2015

Artvin Belediyesi Tüm İmkânlarıyla Hopa’da

Artvin Belediyesi Hopa’da yaraların sarılmasına büyük destek veriyor.

Hopa ilçesinde yaşanan sel felaketinde 8 kişinin hayatını kaybettiği 3 kişinin de kayıp olduğu felakette Artvin Belediyesi makine, ekipman ve personeliyle olay yerine erken saatte ulaşıp çalışmalarına başladı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, olayı yakından takip ederek dün gece Artvin Valisi Kemal Cirit ile birlikte Borçka ve Hopa’da incelemeler de bulundu. Hopa Kaymakamlığında oluşturulan kriz masasın da görev alan Başkan Kocatepe, Artvin Belediyesinin tüm imkânlarını seferber etme talimatını verdi.

Gelen talimat doğrultusunda sabahın erken saatleri itibariyle Hopa ilçesine iki itfaiye aracı, iki vidanjör, bir kamyon, bir kepçe,  dakikada bin litre su tahliye yapabilen su pompa makinesiyle 14 kişilik teknik personel ile Hopa ilçesine gitti.

Belediye ekipleri ilçede çalışmalarına başlayarak afet zedelerin dertlerine derman olmak için aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Ayrıca ilçeye elektrik ve su verilememesi yüzünden Artvin Belediyesi tarafından bölgeye Ekmek ve su yardımı yapılıyor.

Başkan Kocatepe, olay yerinde çalışmaları yakından takip ederek devletin tüm imkânlarıyla vatandaşlara yardım elini uzattığını söyledi.

(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Etiketler: » »
Share
543 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?