logo

Artvin Belediyesi Saldırıya Uğrayan Sokak Köpeğine Sahip Çıktı

Artvin’de Pitbull cinsi 2 köpeğin sahipleri yanında saldırdığı sokak köpeğine Artvin Belediyesi sahip çıkarak tedavi altına aldı.

 

Artvin merkezde yaşanan üzücü olay, bazı haber kanallarına whatsapp ihbar hattı üzerinden gönderilen haberde, sahipleri olduğu tahmin edilen ve vatandaşlarında yer aldığı görüntüde iki pitbull cinsi köpeğin bir sokak köpeğine saldırması yer alıyor.

Olayın ekranlarda yayınlanması ardından Artvin Belediyesi veteriner birimi ve hayvan severler sokak köpeğine ulaşmak için arama çalışmaları başlattı. Belediye Veteriner hekimi Ahmet Tuncer İskender ile Haydiko temsilcileri görüntüleri inceleyerek olay yerini tespit etmeleri üzere hayvanı Çayağzı Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesinde yol kenarında buldu.

Yapılan ilk muayenede hayvanın her hangi bir yerinde fiziksel yaralanmanın olmadığını tespit eden Veteriner hekim, Haybulans ile Artvin Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon merkezinde transfer etti.

Psikoloji travma yaşayan köpeğin rehabiletesi ardından doğal yaşam alanına bırakılacağı öğrenildi.

Artvin Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Sahipleri tarafından iki pitbull cinsi köpeğin sokak köpeğine saldırtmasına ilişkin görüntülerin 153 ihbar hattı ve Beyaz Masa birimimize her hangi bir şikâyetin gelmemesi nedeniyle bu üzücü olayı haber bültenlerinden öğrenmiş bulunmaktayız.

Olayı öğrendiğimiz andan itibaren vakanın yeri belli olmadığından dolayı veteriner ekiplerimizce video görüntüleri incelenerek olay yerini tespit edilerek Çayağzı Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesinde saldırıya uğrayan sokak köpeği bulunmuştur. Yapılan ilk muayene de köpekte herhangi bir fiziksel yaralanmanın olmadığı tespit edilerek rehabilite edilmek üzere Artvin Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezine Haybulans ile transfer edilmiştir. Hayvanın psikolojik travması atlatması için rehabilite çalışmaları başlanarak sağlığına kavuşması sonrasında doğal yaşam ortamına bırakılacaktır.

Bu elim olay sonrası polis tarafından da soruşturulmaya başlanmıştır.”

Share
1272 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?
#

Artvin Belediyesi Saldırıya Uğrayan Sokak Köpeğine Sahip Çıktı” için 1 yorum

  1. Orta mahalle Yavuz Apartmanda oturuyorum. Bizim binamızın önü köpek yuvası adeta.. şimdi bu köpekler bana saldırıda ve bende bir insan olarak psikolojik bir tramva yaşasam beni kim tedavi edecek. Belediye yetkililerinden sokak köpeklerinin toplanmasını ve sokakların temiz olmasının sağlanmasını bir insan olarak talep etmekteyim.