logo

Artvin Belediyesi “Kardeşlik İftarı” Düzenledi

AK Partili Belediyeler ve AK Parti İl Yerel Yönetimler Birim Başkanlığının bu yıl ikincisini organize ettiği “Kardeşlik İftarı” gerçekleştirildi.
Ramazan Ayı’nın 15. gününde 02.07.2015 Temmuz Perşembe akşamı yurt genelinde bütün AK Partili belediyeler tarafından “Kardeşlik İftarı”nın gerçekleştirilmesi kapsamında Artvin Belediyesi de Artvin Merkez’deki yetimlere ve ailelerine iftar yemeği verdi.

 

Çoruh Pide Salonu’nda düzenlenen Kardeşlik İftar Yemeği’ne Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, AK Parti Artvin İl Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimlerden Sorumlu Birim Başkanı Yüksel Kantar, AK Parti Artvin Merkez İlçe Başkanı Maksut Koçak, AK Parti Artvin Kadın Kolları Başkanı Reyhan Güneri, AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Burak Coşkun, Artvin Belediyesi Sosyal Kültürel İşler Müdürü Hamdi Özder, çok sayıda yetim çocuklar ve aileleri katıldı.

İftar programında Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, AK Partili Belediyelerin Sosyal Belediyecilik kapsamında her ramazanın 15.günü Dünya Kardeşlik günü adı altında Yetimlere İftar Yemeği “Kardeşlik İftarı” düzenlediklerini belirterek; “Bu akşam aranız da Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe olacaktı. Fakat Devlet Su İşleri Genel Müdürümüzün Yusufeli ilçemiz de halkla birlikte iftar programına katılmak zorunda kaldığı için oraya gitti. Hepinize ayrı ayrı selamları var. Biz AK Parti olarak Artvin Belediyesini aldıktan sonra Sosyal Belediyeciliğine önem verdik. Geçen yıl bu programın ilkini yaptık. Bunun yanın da yine ikincisini düzenlediğimiz İftar çadırlarımızda günde ortalama 800 kişiye iftar veriyoruz. Bir Sofra da Artvin’i buluşturuyoruz. Birlikteliğin ve paylaşmanın daha iyi bir şekilde anlaşıldığı bu mübarek ayda Ramazan sevincini hep birlikte yaşamak ve bu sevinci paylaşmak için iftarda sizlerle buluştuk. Davetimize katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor şimdiden hepinizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

AK Parti Artvin İl Başkan Yardımcısı Yerel Yönetimlerden Sorumlu Birim Başkanı Yüksel Kantar ise yaptığı konuşmada Adalet ve Kalkınma Partisinin Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı ve AK Partili Belediyeler tarafından Türkiye Genelinde Yetimler günü münasebetiyle “Kardeşlik İftarı” ilimizde Artvin Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlendiğini belirti. Kantar, “Bugün İslam coğrafyasında Doğu Türkistan’da, Myanmar’da orta doğu da Müslümanlar çok değişik şekillerde zulme maruz kalmaktadır. Ben ümit ediyorum ki bu mübarek ramazan ayının yüzü suyu hürmetine o bölgede şehit edilen zulme maruz kalan kardeşlerimize mevlam yardım etsin. Dualarımız onlarla” dedi.
ABBB

Share
895 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?