logo

30 Ağustos 2015

Artvin Belediyesi İle Telekom Arasında Atatürk Posteri Krizi

93’üncü yıl dönümünü kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer bayramında ilimizde ilk kez Atatürk posteri krizi yaşandı.

 

Artvin Valiliği başta olmak üzere 30 Ağustos Zafer Bayramı İçin yapılan görevlendirme toplantısında Artvin Belediyesi ekiplerine Bayrak ve Atatürk Posteri asma görevi verildi.

Her yıl valilik önünde gerçekleşen tören öncesi alana Türk Bayrağı ve Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bayrakları asılıyordu.  Atatürk Posterlerinden en büyüğü her yıl olduğu gibi bu yılda Telekom binasına asılmak istendi. Türk Telekom il binasının tören alanın hemen yanında olması münasebetiyle her yıl aynı poster aynı yere asıyordu. Bu yılda belediye ekipleri 30 Ağustos Zafer Bayramı için Atatürk posterini Telekom il binasına asmak istediler. Fakat kurum yetkilileri buna izin vermedi. Artvin Belediyesi Personeli Zafer Bayramı münasebetiyle Belediye başkanlığının görevlendirmesi olduğunu ifade etmesine rağmen kurum amirinin izinde olduğunu kendilerine gelen talimat üzerine bayrağı asamayacaklarını söylediler.

Bunun üzerine Artvin Belediye Başkanı Zafer İnce devreye girdi. Zafer İnce’nin cabaları da bir çözüme kavuşmayınca, konu Artvin Valisi Kemal Cirit’e intikal etti. Vali Cirit, bunun üzerine Telekom İl Müdürlüğüne vali yardımcısını göndermesi üzerine uzun bekleyişlerinin ardından Atatürk Posteri Telekom İl binasına asıldı.

Yıllarca İlimizde görev Yapan eski Telekom İl Müdürü Oya Arkadaş’ın emekli olmasının ardından ilk kez böyle bir sorun Artvin’de yaşanmış durumda. Şimdi Artvin halkı Telekom il binasına Atatürk Posterinin neden asılmak istenmediğinin cevabını merak ediyor.

Share
918 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?