logo

Artvin Belediyesi İftar Çadırlarını Kurdu

Artvin ikinci kez Ramazan ayın da yine iftar çadırıyla, sahurda ramazan davulcusuyla ve ramazan topuyla farklı bir ramazan yaşamaya devam edecek.

 

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin seçim vaatleri arasında yer alan ve geçtiğimiz ramazan ayında iftar çadırı, ramazan davulcusu ve ramazan topu vaatlerini uygulama koyan Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, bu yılda geçen yıl gibi aynı uygulamaların devam edeceğini iftar çadırlarında farklı aktivitelerinin de olacağını söyledi.

Artvin  Belediyesi tarafından açılan ve geleneksel hale gelen iftar çadırı bu yılda iki ayrı yerde vatandaşlara hizmet verecek.

Günlük ortalama 800 kişinin iftar açabileceği çadırda iftardan hemen sonra çeşitli aktiviteler düzenlenecek.

Artvin Kâzımkarabekir Anadolu Lisesi ve Artvin Anadolu İmam hatip Lisesi okul bahçesinde kurulan Artvin Belediyesi’ne ait Ramazan çadırında günlük 800 kişinin iftar açabileceği şekilde büyük çadırlar kuruldu.

“ Bir Sofrada Artvin”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, geçen yıl olduğun gibi bu yılda “Bir Sofrada Artvin” sloganı ile kurulan iki iftar çadırında Artvin halkının isteği doğrultusunda şehir merkezindekini Kâzımkarabekir Anadolu Lisesinin bahçesine Çayağzı Mahallesinde kini de Anadolu İmam Hatip Lisesinin bahçesine kurduklarını belirterek halkın birlikte oruç açmanın mutluluğunu hazzını yaşacağını söyledi. Kocatepe,” Artvin Belediyesi olarak ramazan ayına en iyi şekilde hazırlandık. Bir ay boyunca kurulan iki iftar çadırında en az 800 kişiye iftar vereceğiz. İftar çadırlarında iftardan sonra, tasavvufi dinletiler, Kur’an ziyafetleri gibi etkinliklerimiz olacak. Amacımız halkımızın büyük şehirlerde ki vatandaşlarımızın yaşadıkları Ramazan ayı coşkusunu Artvin halkının da yaşamasını sağlamaktır” dedi.

Başkan sözlerini “ Mesele karın doyurmak değil Artvinli birlikte olmaya hasret. Zengini, fakiri yaşlısı gençlik bir arada olsun Bir sofrada Artvin. Herkesin iftar yapıp birlikte bir lokma ekmeği paylaşacak çadır dedik” şeklinde tamamladı.

ABBB

Share
1315 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?