logo

Artvin Belediyesi İftar Çadırı Geleneğine Devam Ediyor

Artvin belediyesi geçen 2 yılda olduğu gibi bu ramazan ayında da 2 Ramazan çadırı kuruyor.

Bir Sofrada Artvin sloganıyla hareket eden Artvin Belediyesi ramazan ayı boyunca eski Artvin Anadolu İmam hatif Lisesi binası ile Artvin Belediyesi önünde kurduğu 2 iftar çadırıyla vatandaşlarıyla birlikte iftar açmaya hazırlanıyor.

Geçen yıl yaklaşık 20 bin vatandaşıyla bir sofrada buluşan Artvin Belediyesi, bu ramazan ayı boyunca da kurduğu 2 iftar çadırıyla günlük yaklaşık 700 vatandaşıyla aynı iftar sofrasında buluşmayı hedefliyor.  Ramazan ayı boyunca 25 bin vatandaşıyla aynı sofrada olmayı amaçlayan Artvin Belediyesi hafta sonu 2 çadırlarını da kurmuş olacak.

Kocatepe, “Birlik Ve Dayanışma İçin Bir Sofrada Artvin”

Ramazan Ayı’nın birlik ve dayanışma duygularının en yoğun yaşandığı, 11 ayın sultanı Ramazan’ın manevi mutluluğunu tüm Artvin birlikte yaşamak adına iftar çadırlarının önemini  vurgulayan Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “ bir sofrada Artvin sloganıyla hareket edip 2014 ve 2015 yılında yaklaşık 40 bin vatandaşımızla bir sofrada orucumuzu açtık. Bu yıl da kurduğumuz 2 iftar sofrasıyla ramazan ayı boyunca yaklaşık 25 bin vatandaşlarımızla aynı sofralarda buluşmayı amaçlıyoruz” dedi. Vatandaşların Ramazan Ayı’nı huzur içinde geçirmeleri için gerekenleri yerine getirdiklerini  ve ramazan ayı boyunca da Gıda ve hijyen denetimlerine daha çok önem vereceklerini vurgulayan Kocatepe, “ Sürekli yaptığımız temizlik hizmetimizi Ramazan boyunca daha yoğun olarak gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızın Ramazanının hayırlı olmasını diliyor, birlik ve dayanışma içinde bir sofrada Artvin için iftar sofralarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

Etiketler: » » »
Share
739 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?