logo

30 Ağustos 2015

Artvin Belediyesi Hopa’da Çalışmalarını Sürdürüyor

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin talimatıyla Hopa İlçesi’nde meydana gelen sel felaketi için gönderilen Artvin Belediyesi İtfaiye ekibi, çalışmalarını 24 saat aralıksız sürdürüyor.

 

Artvin’in Hopa ilçesinde meydana gelen sel felaketi üzerine Artvin Belediyesi alarma geçerek araç makine ve personellerini ilçeye gönderdi.

Artvin İtfaiyesi ve saha amirliğinden oluşturulan yardım ekibi temizlik ve su tahliye çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Artvin Belediyesi bölgeye temizlik ve su tahliyesi işlemlerine yardımcı olacak 10 personel ve 4 araç gönderdi. Başkan Mehmet Kocatepe, koordinesinde İtfaiye Müdürü Mehmet Kara ekibin başında aralıksız çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul Büyükşehir ve Ankara Büyükşehir Belediyelerinden gelen ekiplerle koordineli çalışan Artvin Belediyesi İtfaiye ekipleri sahada aktif rol alarak dalgıç pompa ve motopomplarla 3 günde 140 ev ve iş yerleri bodrum katlardaki suların tahliyesini gerçekleştirdi. İtfaiye Müdürü Mehmet Kara’nın yaptığı açıklamada, Sel felaketi sonrası Hopa’nın perişan hale geldiğini eski haline gelmesi için çalışmalarını özverili olarak sürdürdüklerini söyledi. Kara; “ Öncelikle yaşanan felakette hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan (cc) rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Olayın yaşandığı günden beri iki üç saatlik uykuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. . Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’nin talimatları doğrultusunda Büyükşehir belediyelerimizden gelen ekiplerle koordineli çalışıyoruz. En kısa zamanda hayatın tekrar normale dönmesi için ilçede görev yapan tüm ekiplerle el ele vermiş durumdayız.”dedi.

(Artvin Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

Share
950 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?