logo

Artvin Belediyesi Burada Ne Yapıyor

Artvin Belediye Başkanlığı tarafından yapımı devam eden semt konağında sona yaklaşıldı. Artvin Devlet Hastanesi’nin alt bölümünde temeli geçtiğimiz yıl atılan ve yapımı devam eden semt konağı bitince Artvin’e ne kazandıracak? Artvin Merkez’de yaşayanların yanı sıra ilçeden gelenlere yada şehir dışında gelenlere daha çok yardımcı olacak.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe 26 Vizyon proje çalışmaları kapsamında bir birinden önemli işlere imza attı. Fakat bu proje biraz daha farklı, yolun kenarında bakıldığında sadece bir inşaattan oluştuğu gözlenen proje aslında öyle değil.

Birçok açılış yada temel atma projeleri gibi; temeli atıldı, yapımı devamediyor, önemli bir hizmet daha başlıkları yerine haberimizde burada ne yapılıyor başlığını kullanmayı tercih ettik.

Kimimiz aracıyla, kimimiz yaya geçerken kafasını çevirip baktığımız bu inşaat aslında büyük bir hizmeti beraberinde getirecek. Köy yaşantısıilimiz için büyük bir rol oynuyor. İl merkezi ve ilçelerinden gelen hastalar ve onlarla beraber gelen hasta yakınları, muayene olduktan sonra geri dönmek zorunda kalıyor. Kimi köylerine yada evlerine gitmek için servis aracı bulamazken kimi isefarklı yöntemlerle geçte olsa köyüne gitmek durumunda kalıyor.

Merkezdeki Eviniz Semt Konağı

İşte tam bu bölümde semt konağı devreye giriyor. Tamamlandığında hastalar ve yakınları  Artvin’e geldiğinde, bu semt konağında kalabilecek. Bu sayede başkasının evinde kalamayan yada, şehirde kimsesi olmadığı için kalacak bir yer bulamaya bu hizmetten yararlanma imkanı sağlayacak.

Ayrıca sadece hastalar ve yakınları için planlanan bir proje değil. Belediye Başkanlığı projeyi bir adım ileri taşıyarak, içerisinde aş evi, yaşlılar için dinlenme ortamı ve kadınlar lokali bile mevcut. Büyük bir eksikliği gidereceğini düşündüğümüz bu proje için gazetemiz çalışanları olarak Başkan Mehmet Kocatepe ve projede emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyoruz.

Semt Konağında Sona Gelindi

Artvin Belediyesinin 26 vizyon proje kapsamında yaptığı Semt Konağı projesinin yüzde 70’ı tamamlandı. Şehit Dursun Acar caddesinden yapımı devam eden vizyon projelerinden biri olan 814 metekare alana yöre mimarinse uygun bir şekilde 4 katlı olarak tasarlanan çift girişli ve 3.kattan hastaneye geçişi olacak şekilde inşa edilen Semt konağında çatı yapımı devam ederken iç ve dış sıva yapımına başlanıyor.

Konak içerisinde aşevi, hasta yakınları misafirhanesi, yaşlılar dinlenme evi ve hanımlar lokali olacak şekilde ince işçiliğe başlanarak 2018’in ilk aylarına hizmete açılması planlanıyor.

Share
661 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+8 = ?