logo

Artvin Belediyesi, Başkan Kocatepe ve Projeleri ile ilgili hiçbir bağlantım yoktur ve olmayacaktır


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

Son bir aydır Artvin’de fazla bulunamadım. Ankara’da Mecliste vekiller ile bir çok görüşmelerde bulundum. Kısa bir dönem için geldiğimde de Kafkasör TV adında bir tv kanalı kurulduğu bilgisini Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’den aldım. Gerçi televizyon yayına başladığı günlerde de bilgim olmuştu.

İstanbul’da yayın yapan ve sahibi benim arkadaşım olan bir tv kanalı Kafkasör TV olarak ad değiştirerek test yayınlarına başlamıştı. Aslında oldukça sevindirici bir gelişmeydi. Artvin’in bir televizyon kanalı olması için yıllarca uğraş veren insanlar vardı. Artvin’de kiminle görüşürseniz görüşün mutlak surette ilimizin bir tv kanalının olması gerektiği vurgulanmıştır. Oldukça maddi anlamda büyük sorumluluk getirecek olan televizyon fikri bence yine de güzel bir fikir. Fikir olarak son derece desteklediğim bir fikirdir. Nihayetinde de Artvin’de talep edilen bu fikrin uygulanmaya konulması noktasında emeği geçenlere ilimiz adına teşekkür ediyorum. Helal olsun. İnşallah başarılı olur ve ilimizin bir eksikliğini giderir.

Gelelim başlığa

Artvin’e uzun bir zaman sonra döndüğümde kimi gördüysem bana “hayırlı olsun” dileğinde bulunuyorlardı. Çok şaşırıyordum ve “ne hayırlı olsun” sorusunu büyük bir iştahla soruyordum. Cevaba, konu benim bilgim dışında olduğu için şaşırıyordum. Zira benim televizyon ile sahibinin arkadaşım olmasının dışında bir bağlantım yoktu. Ama Artvin’de hemen her gördüğümün bana “hayırlı olsun” temennisinde bulunması pek hayra alamet değildi. Üstelikte bu konuyla ilgili Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile bir görüşme yapmış olmamız ve de kendisine bu konuyla benim kesinlikle bir bağlantımın ve ilgimin olmayacağını belirtmeme rağmen. Halen ismimin gezmesi ilginç.

Tabi ki konuyu biraz araştırınca Kafkasör TV’ye destek veren Başkan Mehmet Kocatepe’nin belediye dışından bir ismin televizyon başına geçirmek istediği ve bu noktada benim ismimin gündeme gelmesi ve de bu konuda olumlu görüşlerde bulunulmuş olması sanıyorum bu “hayırlı olsun” ların söylenmesine neden olmuş. Artık şu “Hayırlı Olsun”lar sona ersin diye şu satırı yazayım.

“Benim Kafkasör TV ile izleyici olmanın dışında hiçbir bağlantım olmayacaktır”. Sahibi arkadaşım olmasına rağmen bu olmayacaktır. Beni aklından geçirenlere teşekkür ediyorum; ancak bu olmayacaktır. Belki takip edenler bileceklerdir. Bu konuda Kafkasör TV ile ilgili Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin basın mensupları ile gerçekleştirdiği basın toplantısına o gün tüm koşullarımla katılma imkanım bulunmasına karşın katılmayarak tavrımı ortaya koymuştum. Buna rağmen halen bu konuda benim ismimin geçmesi hayli ilginç. Oysa ki benim kolay kolay kararlarından dönen bir insan olmadığım kamuoyunca bilinir.

Başkan Kocatepe eğer beni düşünmüş ise oldukça şaşırdım

Başkan Kocatepe ile bu konuda görüşme yaptığımda direk olarak bana bir teklifi olmadı. Sadece konu hakkında ne düşündüğümü sordu ve bende “ Kesinlikle içerisinde yer almayacağım bir projedir. Başarılı olunmasını çok istiyorum; inşallah başarılı olunur” ifadesinde bulunmuş ve toplantıya da katılmayacağımı belirtmiştim. Buna rağmen halen benim ismim dillendirilmemelidir, diye düşünüyorum. Buna rağmen kulağıma gelen bilgilere göre bu konuda Başkan Kocatepe tarafından düşünülen isim benmişim. Ve benim tvde görev almamı istiyormuş. Kendisinden duymadığım için bir yorum yapmak istemiyorum; ama eğer böyle düşünüyor ise sayın başkanın seçimlerden bugüne kadar geçen süreyi dikkatlice düşünmesi gerektiğine inanıyorum. Artvin Belediyesi ile ilgili bugüne kadar herhangi bir görevle ilgili şahsım düşünülmemiş iken tv gibi yürütülmesi zor olan bir görevde düşünülmüş isem yaptığım mücadele adına yazık diyorum. Umarım böylesi bir düşüncesi yoktur.

Bu noktada bir şey daha yazayım. Belediyenin ilk dönemlerinde Kafkasör Festival Komitesi aracılığıyla da belediyede sık sık bulunmaktaydım. Hatta zaman zaman Özel Kalem Müdürü arkadaşıma da yardımcı olmak için makam civarında yer alıyordum. O günlerde benim belediyede Basın Halkla İlişkiler Müdürü yada başka bir göreve geleceğimi düşünen Artvin’in geçmişte de söz sahibi olan ve halende söz sahibi olan kesimleri zaman geçirmeden Sayın Başkan ile şahsıma muhalefet yapılan görüşmeyi yapmışlardı. Bir nevi benim belediye de görev alabilme ihtimaline isyan yapılmış ve bu isyan da Belediye Başkanlık makamı tarafından da uygun bir isyan olarak görülerek tarafıma böyle bir ihtimalin olmayacağına dair ifadelerde bulunulmuştu. Şimdi Artvin’i temsil edecek olan bir tv kanalında benim yer alıyor olmam bu kesimleri yine harekete geçirecektir. Bu hareket karşısında halen Artvin’i yönettiğine inandığım bu kesim yine ağır basacaktır ve benim tvde yer almamın doğru olmayacağı yine yüzüme makam tarafından ifade edilecektir. Ben uğruna mücadele ettiğim yol arkadaşlarım tarafından uğruna mücadele etmeyen insanlara karşı bir kez reddedilirim. Böylesi bir durumun ikinci kez meydana gelmesine müsaade etmem. Benim bu konuda tek bir tavsiyem olur. Kafkasör TV’de kim görevlendirilecekse öncelikle bu arkadaşlara sorulsun, kimi uygun buluyorlarsa o kişiyi tvde görevlendirsinler, sonra tercih edilmeyen kişiler kırılmasın.

Kafkasör TV’den yola çıkarak Artvin Belediyesi ile ve Mehmet Kocatepe’yle sık sık ismimi dillendirenlerle ilgili de bir yanıt vererek tümüyle bu tür soruları da dört yıl boyunca engelleyeyim. Bu satırları lütfen herkes dikkatlice okusun. Beni sevenlerde sevmeyenlerde, benimle yol arkadaşlık yapanlarda yapmayanlarda, vefalı olanlarda olmayanlarda herkes iyice okusun. Benim Kafkasör TV, Kafkasör Festivali başta olmak üzere bundan böyle Artvin Belediyesi ve Mehmet Kocatepe ile gazetecilik dışında hiçbir bağlantım yok ve olmayacak. Herhangi bir görev almayacağım, herhangi bir şekilde de gazetecilik dışında bir desteğim yada iş bağlantım olmayacaktır. Ben Artvin’de istenildiği üzere gazeteciyim. Artvin Belediyesi ve Mehmet Kocatepe ile ilişkimde bu noktanın dışında olmayacaktır.

Mehmet Kocatepe’ye kırgın mıyım?

Bu satırlar mutlaka benim Mehmet Kocatepe’ye kırgın olup olmadığım yönünde soruları akla getirecektir. Bugüne kadar hiçbir zaman düşüncelerini okurlarından saklamayan bir gazeteci olarak bu soruya da yanıt vereceğim. Evet Mehmet Kocatepe’ye kırgınım. Evet Mehmet Kocatepe’ye kızgınım. Ama:

Mehmet Başkan ile 10 yılı aşkın bir sürelik dostluğum bulunmaktadır. Kendisinin bana büyük destek ve katkıları olmuştur ve hepsi için bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyorum. Benim de kendisine mutlaka katkı ve desteklerim olmuştur. Bundan da asla pişmanlık duymadım. Yine olsun yine yaparım. Bundan böyle ilişkimiz ise normal statüde olacaktır. Böyle olması da doğru olanıdır. Sayın Başkanın benden beklentisi gazetecilik dışında olamayacağı gibi benimde kendisinden beklentim belediye başkanlığı yetki ve görevleri dışında beklentim olamaz. Kendisinin dört yıllık süreçte başarılı olması en büyük temennimdir. Başarılı olacağına da inanıyorum. İlimize güzel hizmetler yapacaktır. Benim kendisine olan kırgınlığım ise benim kendisi için aldığım riski benim için almamış olmasıdır. Üstelik bunu iki kez yapmıştır. İki olayda benim kendisine duyduğum sevginin kendi nezdinde çok yüksek olmadığını görmektir. Ha bu riske girmek istemeyişinde sadece karar kendine de ait olmamıştır. Aynı zamanda AK Parti İl Başkanlığı da benzer riske girmesini istememiştir.

Sonuçta geçmiş geçmişte kalmıştır. Allah herkesin yolunu açık etsin. Bize düşen görev Artvin’in lehine olan her olayda Sayın Başkanın yanında olmak, yanlış gördüğümüz konularda karşısında yer almaktır. Biz görevimizi yapacağımız gibi kendiside bu şekilde davranacaktır. Benim kendisine karşı olan kızgınlığım aylar ve yıllar içerisinde sona erecektir. Kırgınlığım ise geçmeyecektir. Çünkü insanlar sevdikleri, değer verdikleri, çaba harcadıkları, mücadele ettikleri, uğruna kavgalar yaptıkları, risk aldıkları, savaştıkları insanlar tarafından bir kez kırılır. Bir daha kırılmamak ve benzer acıyı yeniden yaşamamak için kalplerinde aynı insana bir kez daha kırsın diye fırsat vermezler. Yazılarım ve haberlerimde asla bu duygularım sirayet etmeyecektir.

Ben, Sayın Başkan’ın Kafkasör TV projesi başta olmak üzere tüm çalışmalarda başarılar diliyorum. Gazeteci olarak her zaman doğru projelerinde yanında olacağım.

Etiketler:
Share
891 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bir çuval para ile bir ekmek?

  22 Mayıs 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  “Sen ağa ben ağa inekleri kim sağa” ve eş anlamlısı “Sen dede ben dede, bu atı kim tımar ede” Herkes kendisini buyurucu durumda görürse, iş yapmakla yükümlü saymazsa ortadaki işi kim yapar? Kişi, üzerine düşen işten kaçmayıp onu yapmalıdır. Herkes işini bir kenara bırakıp keyfini düşünürse işler ortada kalır, bir sonuç alınamadığı gibi iş düzeni de bozulur, karışıklık çıkar, tatsızlık başlar. Herkes masabaşı iş yapmak isterse tarımı kim yapacak, üretimde kim bulunacak? Kaynak: http://ozellestirme.net/wp-content/uploads/2013/07/isci-memur-...
 • Niçin Yeşilçam ismi?

  21 Mayıs 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    1.Giriş Yeşilçam, İstanbul'un Beyoğlu semtinin Taksim'e yakın bir kısmında yer alan bir sokak.1980 öncesinde film film şirketlerinin çoğunluğunun yazıhaneleri bu sokakta bulunduğu için Türk sinemasının kısaca Yeşilçam olarak anılmasını sağlamıştır. Sihirli Perde olarak da tanımlanan sinema Türk insanının hayatına ilk kez 14 Kasım 1914’te girmiş. 1914 senesi, Yeşilçam’ın doğuş yılı olarak düşünülür; çünkü ilk film olan “Himmet Ağa’nın İzdivacı” bu yıl içinde çekilmiştir. I. Dünya Savaşı yüzünden filmin oyuncuları askere alınır, bu yüzden film ...
 • Mal bulmuş Mağribi gibi (sanki çok iyi bir şey bulmuş gibi)

  16 Mayıs 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

  Açgözlü, sonradan görme insanları betimlemek için kullanılan bir deyimdir. Mal bulmuş mağribi gibi deyimi medyada daha çok tartışmalarda fikri saldırının nitelendirilmesi için kullanılmaktadır; “mal bulmuş Mağribi gibi saldırmak” ve “mal bulmuş Mağribi gibi atlamak”. Bir kimseye saldırmak için sebep bulamayan ama karşı tarafın ufak bir hatası olunca saldıranların durumu “mal bulmuş Mağribi gibi saldırmak”  şeklinde ifade ediliyor. Bir tartışmada savunacak bir söz bulamayan kimseler  eline küçük bir delil geçince çok büyük delil gibi sarılma ...
 • Bir anonim şirkette Hakkı’ya verilen olumsuz emirler

  12 Mayıs 2019 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    *genel kurula katılma hakkı*genel kurulda konuşma hakkı*öneride bulunma hakkı*bedelsiz payları edinme hakkı*tesislerden yararlanma hakkı Hakkı ismindeki bir anonim şirket ortağı buradaki hak kavramını Hakkı olarak algılarsa genel kurula katılmayacak, genel kurulda konuşmayacak, öneride bulunmayacak, bedelsiz payları edinmeyecek, ve tesislerden yararlanmayacaktır. Şimdi okur yazar olduğuma bakmayın. İlkokul üçüncü sınıfa kadar ben de Türkçe’mizin azizliğine uğradığım için doğru düzgün okumayı bilmezdim. Sınıf arkadaşlarım bülbül gibi okurken b...