logo

Artvin Belediye Güreş İhtisas Kulübü Madalyaya Doymuyor

Artvin okullar arası il birinciliği A Gençler B Kategorisi Güreş Şampiyonası’nda Artvin Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü 7 dalda, 5 Altın 1 Gümüş 1 de Bronz madalya alarak turnuvaya damga vurdu.

 

17-18 yaş grubunda 42 kilogramda Muarem Güneş, 46 Kilogramda Kürşat Toramanoğlu,54 Kilogramda Can Gülçay, 58 Kilogramda Mürteza Yavuztürk, 54 Kilogramda Doğan Fındık altın madalya alırken. , 76 Kilogramda A.Samet Gaz gümüş, 50 Kilogramda Cesur Başsoy bronz madalya aldı.

Artvin Belediye Güreş İhtisas Kulübü Hocası Zaza Vardidze sporcularıyla gurur duyduğunu söyleyerek, “yaklaşık 2 yıllık bir takım olmamıza rağmen kendi yaş gruplarında inanılmaz başarılar yakaladılar. Amacımız Artvin’i en iyi şeklinde temsil ederek Güreş Milli Takımına sporcu yetiştirmek” dedi.

Artvin Belediye Başkan Yardımcısı ve Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Aydemir Akköy, 2 sene içerisinde büyük başarılar elde ettiklerini söyledi. Akköy, “sporcularımın tek tek alınlarından  öpüyorum. Onlarla gurur duyuyoruz. Külümüzü okullarda temsil eden 7 sporcumuzun da hepsinin madalya alması beni ve kulübümüzü oldukça mutlu etti. Ayrıca bu madalyalarla sporcularımız tecrübe sahibi oluyorlar ve önümüzdeki yıllarda Artvin’imizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecekler” diye konuştu.

Share
431 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?