logo

Artvin Barosu Hizmet Binası ve Sosyal Tesisleri Törenle Açıldı

Artvin Barosu İsmail Suat Varan Hizmet Binası ve Sosyal Tesisleri törenle açılarak hizmete girdi. Artvin Barosu Hizmet binası ve Sosyal Tesisleri toplam iki milyon liraya mal oldu.

Artvin Barosu İsmail Suat Varan Hizmet Binası ve Sosyal Tesisleri açılışına Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Avukat Metin Feyzioğlu, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal’ Artvin Baro Başkanı Ali Uğur Çağal, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Avukat İzzet Varan ve Hukuk Demokrasi ve Çevre Mitingi için Artvin’e gelen 40’a yakın baro başkanıyla davetliler katıldı.

Açılış Konuşmasını Artvin Baro Başkanı Ali Uğur Çağal yaptı. Çağal; “Artvin Barosu’nun 1970 yılında kurulduğunu, bugüne kadar gelmiş bütün Baro başkanlarına teşekkür ettiğini belirtti.  Havanın aşırı sıcak olması nedeniyle kısa konuşacağını ve saat 14.00’tew yapılacak mitingde buluşmak dileğini iletti.

Çağal’ın ardından söz alan Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Artvin Barosu Eski Başkanı Avukat İzzet Varan; “Artvin barosu 1970 yılında yeterli sayıda avukatın oluşmasıyla bir sandalye, bir masa ile 10 metrekarelik bir mekanda kurulmuş.  Bugün burada Artvin Barosunun önemli bir anına tanıklık ediyoruz. İsmail Suat Varan Hizmet ve Sosyal tesisleri binasını Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve yaklaşık 40 ilin baro başkanıyla birlikte açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Son olarak söz alan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, “İki yıl önce göreve başladıktan sonra Baroların hizmet ve sosyal hizmet binalarının yapılması için gayret gösterdik. 9 ilin dışında tüm illerin hizmet binaları bitti. Kalan 9 ilin binasını da en kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Bundan dolayı da mutlu olduğumu belirtmek isterim.  Artvin Barosu İsmail Suat Varan  Hizmet Binası ve Sosyal Tesisleri için TBB olacak en az para gönderdiğimiz yer oldu. Çok güzel bir eser kazandırılmış. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Buradan Cerattepe nöbet alanına gidip nöbet devir teslimine katılacağız.  Ardından mitingde buluşacağız. Onun konuşmamı kısa tutuyorum. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmaların ardından Artvin Barosu Avukat Suat Varan Hizmet binası ve Sosyal tesisleri TBB Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, İstanbul Barosu Başkanı Av. Ümit Kocasakal, Artvin Barosu Başkanı Ali Uğur Çağal, TBB Yönetim Kurulu Üyesi Av. İzzet varan ve gelen diğer il baro başkanlarıyla birlikte kurdele kesimiyle açıldı

Toplam iki milyona mal oldu

2 milyona mal olan tesisin içinde 150 kişilik toplantı salonu restoran, konaklama gibi bölümler bulunuyor.

 

Etiketler: » » » »
Share
2055 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?