logo

Artvin-Ardanuç Yolu Heyelan Nedeniyle Kapandı

Tarihinin en büyük sel ve heyelan felaketini yaşayan Artvin’de bir heyelan haberi daha

 

Artvin, Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerinde tarihinin en büyük sel felaketlerinden birini yaşadı. 8 vatandaşın öldüğü 3 vatandaşın kaybolduğu heyelan felaketinin acısı halen taze iken bir heyelan haberi de Ardanuç ilçesinden geldi.

Artvin-Ardanuç karayolu 25.kilometresi Soğanlı Köyü mevkiinde büyük bir heyelan geldi. Yolu tamamen ulaşıma kapatan heyelan sonucunda onlarca araç yolda kalırken, Artvin ile Ardanuç arasındaki ulaşım sağlanamaz durumda. Soğanlı bölgesindeki derenin taşarak yolu tamamen kapatması sonucunda vatandaşlar zor anlar yaşıyorlar. Artvin’den Ardanuç’a yada Ardanuç’tan Artvin’e gelmek için yolda olan vatandaşların yolların tıkayan heyelan korkuya da neden oldu. Tonlarca kilolar ağırlığındaki taş, moloz ve çamur kütlesi yolu kapatırken, olayda can ve mal kaybı yaşanmadı.

Biranda büyük bir gürültü ile taşan dere önüne aldığı taş, kaya, ağaç parçaları ile yolu kapatırken, vatandaşlar tarafından yetkili mercilere haber verildi. Artvin Valiliği tarafından bölgeye araç ve makine sevk edilmesi beklenirken, yaşanan bu heyelan yüreklerin ağızlarda olduğu Artvin’de acıların yeniden depreşmesini sağladı.

Share
2056 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?
#

Artvin-Ardanuç Yolu Heyelan Nedeniyle Kapandı” için 1 yorum

  1. ali veli : diyor ki:

    YAŞANAN OLAYLAR HERKESİ DERİNDEN ÜZDÜ. KEŞKE ÖNLEMLER EN BAŞINDAN ALINSAYDI. BİLİNİYORDU YAĞIŞLAR OLDUĞUNDA RESİMLERDE GÖSTERİLEN YER DE KAPANIYORDU. NEDEN ŞİMDİYE KADAR ÇÖZÜM BULUNAMADI DİYE SORMAZLAR MI ADAM? HAYIR DİMİ!!!