logo

Artvin Adliyesi’nde Görev Değişimi

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) yaz kararnamesiyle Artvin Cumhuriyet Başsavcısı ile Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu ve Artvin Ağır Ceza Mahkemesi Başkanının da görev yerleri değişti.

3 bin 19’u adli, 301’i idari yargıda görevli 3 bin 320 hakim ve savcının görev yeri Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesinin 2018 Yılı Ana Kararnameleriyle Artvin Cumhuriyet Başsavcısı  Sedat Çelik, Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na atandı. Artvin Cumhuriyet Başsavcılığı görevine ise Terme Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Yasin Başbay getirildi. Aynı kararname ile Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İnan Yılmaz  Ordu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atanırken yerine ise Nevşehir Hakimi Uğur Bay atandı.

Ayrıca Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesinin 2018 Yılı Ana Kararnameleriyle Artvin Hakimi Şükran Şanlıer Çelik Düzce Hakimliğine, Artvin Hakimi Mehmet Okan Yılmaz Malatya Hakimliğine, Artvin Hakimi Destegül Eyigün Yargıtay Tetkik Hakimliğine atanırken Kumru Hakimi Adem Marangoz Artvin Hakimliğine, Çatalca Hakimi Tuğba Coşkun Artvin Hakimliğine atandı.

İlçe Adliyelerinde de Görev Değişimi

2018 yılı HSK Ana kararnamesi ile Hopa Cumhuriyet Başsavcılığı görevine Erzurum Cumhuriyet Savcısı Erkan Çörek atanırken Arhavi Hakimi Ali Turgut Erzurum Hakimliğine, Sarız Hakimi Emre Turan Erkan Arhavi hakimliğine atandı. Yusufeli Cumhuriyet Savcısı İsmail Sarpdağ Ayvalık Cumhuriyet Savcılığına, Yusufeli Hakimi Ahmet Ceylan Ereğli Hakimliğine, Yusufeli Cumhuriyet Savcısı Tuğçe Günal Yargıtay Tetkik Hakimliğine, Yusufeli Hakimi Sevim Akgün Niğde Hakimliğine, Yusufeli Hakimi Fevzi Özdemir İnebolu Hakimliğine atandı. Şavşat ilçesinde ise Cumhuriyet Savcısı Hasan Turkut Adıyaman Cumhuriyet Savcılığına, Şavşat Cumhuriyet Savcısı Yavuz Cengiz Of Cumhuriyet Savcılığına, Şavşat Hakimi Sevgi Buhur Menemen Hakimliğine atandı.

Şavşat ve Yusufeli’ne atama yapılmadı

2018 yılı HSK Ana kararnamesinde Artvin adına en dikkate çekici detay ise Şavşat ve Yusufeli ilçelerinde görev yerleri değişen Hakim ve Cumhuriyet Savcıları yerine atama yapılmaması oldu. Atama yapılmayan Şavşat ve Yusufeli ilçelerine Hakimler ve Savcılar Kurulu tarafından gerçekleştirilecek Kura Kararnamesi ile atama yapılması bekleniyor.  

Artvin’de yaklaşık bir buçuk yıl görev yapan Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Sedat Çelik ve yine ilimizde yaklaşık bir yıldır görev yapan Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İnan Yılmaz ile atamaları gerçekleşen Hakim ve Cumhuriyet Savcılarına gazetemiz çalışanları olarak yeni görev yerlerinde başarılar diliyor, ayrıca ilimize atanan Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Yasin Başbay ile Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Uğur Bay’a da  yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.

Share
1371 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?