logo

Artvin 95 Umreciyi Uğurladı

 

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile umreye gidecek vatandaşlar Artvin İl Müftülüğünün düzenlediği programla kutsal topraklara uğurlandı.

Merkez Halit Paşa Camii önünde 00.30’da yapılan uğurlama törenine, umrecilerin çok sayıda yakını katıldı. 14 günlük Umre programı için kutsal topraklara uğurlanan 95 kişi okunan Kur’an-ı Kerim, ilahiler, yapılan dualar, getirilen salavatların ve tekbirlerin ardından yakınlarıyla helalleştikten sonra kutsal topraklara doğru yola çıktı. Vedalaşma esnasında duygulu anlar da yaşandı.

İl Müftüsü Kemal Uçkun, yaptığı konuşmada, “Sizler şu anda Allah’ın misafiri olarak yola çıkacaksınız. Unutmayın bu yolculuk sıradan bir yolculuk değildir. Allah bu dünyada Kabe’yi görmeyi nasip ettiği gibi yarın ahirette Cemalullah’ı da görmeyi nasip etsin. Peygamber efendimizin kabrini ziyaret ettirdiği gibi cennette de ona komşu eylesin. Bütün Müslüman kardeşlerimize bütün dünya Müslümanlarına dua etmeye gidiyorsunuz. Allah dualarınızı kabul olanlardan eylesin. Çok heyecanlısınız, biz de sizlerin heyecanınızı paylaşıyoruz Allah yapacağınız ibadetleri şimdiden kabul etsin Allah yolunuzu açık etsin” dedi.

Share
365 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?