logo

Artvin 7 Mart Spor’un Küçük Kızlarından Büyük Başarı

Artvin 7 Mart spor Kız Hentbol Takımı Bir Kez Daha Artvin’in Gururu Oldu

Artvin’in altın kızları hentbol branşında başarıdan başarıya koşuyor! Hentbol’da Artvin 7 Mart spor Kulübü’nün Küçük Kızlarından büyük bir başarı daha geldi. Artvin 7 Mart spor Kız Hentbol Takımı bir kez daha Artvin’in gururu olurken, 15-19 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda düzenlenen 2018-2019 Sezonu Küçükler Kadınlar Türkiye Şampiyonası’nda kulüpler Türkiye ikinciliğini elde ederek bir kez daha Artvin’i gururlandırdı. Büyük bir gururla Artvin’e dönen Artvin 7 Mart spor Kulübü Başkanı ve kulüp Antrenörü Murat Ülker, yaptığı açıklama ile bugüne kadar kendilerine verilen destekleri boşa çıkarmadıklarını elde ettikleri büyük başarılar ile herkese gösterdiklerini belirterek ellerinden tutulması durumunda hentbol alanında iyi bir altyapıya ve uygun koşullara sahip Artvin’de çok daha büyük başarıların gelebileceğini söyledi. Murat Ülker açıklamasında öncelikle elde edilen başarıdan bahsederken, geçmişte hayal dahi edilemeyecek başarıların son yıllarda sıradan hale getirdiklerini belirterek küçük desteklerle elde edilen bu başarıların desteklerin arttırılması durumunda çok daha büyük başarılara döneceğini düşünüyoruz.

Bu Başarılar Büyük Bir Emeğin Eseridir

Artvin 7 Mart spor Kulübü Başkanı ve Antrenörü Murat Ülker açıklamalarında son yıllarda elde ettikleri başarılara imza attıklarını belirtirken, “ Son yıllarda büyük başarılar elde ettikten sonra bugün küçükler kadınlar kulüpler Türkiye Şampiyonasında Türkiye ikincisi olduk. Bugüne kadar elde ettiğimiz başarılarımızı hatırlatmak istiyorum. 2018 Gazi Ortaokul kız takımı Yıldızlar Türkiye 2.liği. 2018 Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Anadolu Yıldızlar ligi Türkiye 3.lüğü. 2019’da ise Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Anadolu yıldızlar ligi Türkiye Şampiyonası. Gazi Ortaokulu yıldızlar kız takımı Türkiye Şampiyonası. 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi Kız takımı Türkiye Şampiyonası. Artvin 7 Mart spor kulübünün Kulüplü küçük kızlar Türkiye Şampiyonası. Artvin 7 Mart spor kulübünün Bölgesel ligden 2.liğe yükselme maçında Türkiye Şampiyonası

Artvin 7 Mart Spor kız hentbol takımı Kulüpler Küçükler Türkiye Şampiyonasında Türkiye 2.Oldu. Türkiye sıralaması şu şekilde oluştu: 1-Adana Ada sokağı, 2-Artvin 7 Mart, 3-Bursa Mudanya Belediyesi, 4-İstanbul Üsküdar, 5-Antalya Murat Paşa, 6-Aksaray Bel, 7-İzmir BŞB. Yetkililerden bu takıma sahip çıkmasını bekliyoruz. Bizim elde ettiğimiz bu başarı son yıllarda arka arkaya aldığımız başarılar nedeniyle sıradan gibi gelebiliyor. Oysaki bizim mücadele ettiğimiz bu kulüplerin tamamı Hentbol Bayanlar Süper Ligi’nin alt yapısını oluşturan ve destek veren takımlardır. Aslında elde ettiğimiz başarı çok ama çok büyük bir başarıdır. Artvin ölçeği ile kıyaslandığında mücadele ettiğimiz takımların hocaları ve idarecilerin sözlerini aktarmak istiyorum. Mücadele ettiğimiz ve yarıştığımız kulüplerin hocaları ve idarecileri bizlere ‘ Bu başarı Artvin için adeta bir mucizedir. Ebatlara uygun salonu olmayan, imkanları kısıtlı, ponsoru yok denecek durumda olan Artvin için bu başarılar aslında bir hayaldir. Sizler Artvin’e ayakta alkışlanıyor olmalısınız’ diyorlar. Onlar bunları söylerken, biz ilimizde yeterli destek bulamamaktan yakınıyoruz. Sesimizi duyurmakta zorlanıyoruz. Artvin’in gerek nüfus gerekse de ekonomik koşullar bakımından kat ve kat üstün olan iller için bile hayal denilecek başarıları bu ile kazandırırken, halen bunların görülmekte zorlanılması bizi üzüyor. Bu dert aslında sadece benim değil herkesin derdi olmalıdır” diye konuştu.

İnsan yenilince değil Vazgeçtiğinde kaybeder…

“Bir araya gelmek, bir başlangıçtır. Bir arada bulunmak, bir gelişmedir. Beraber çalışabilmek ise başarıdır. Artvin 7 Mart spor kız hentbol takımı Türkiye ikincisi olmuştur” diyerek sözlerine devam eden Murat Ülker, “Hayattaki en önemli şey zafer değil, yarıştır. Esas olan kazanmak değil iyi savaşmış olmaktır, diyerek mücadelemizi gerçekleştirdik. 2019 sezonu çok başarılı bir şekilde geçirdik. 5 kategoride Türkiye finallerine kalmak Artvin’in hentbol branşında iyi bir altyapıya sahip olduğunu göstermektedir.

7 Martsporlu Kadınlar Bölgesel Ligden ikinci lige çıkarak bir ilki başarmak istiyor

Artvin 7 Martspor Başkanı Murat Ülker açıklamalarına devam ederken, Kadınlar Bölgesel liginde mücadelelerini de sürdürdüklerini belirterek bölgesel ligde finale kalarak Eskişehir’de 17-21 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda 8 takım arasında ilk dörde kalarak 2.lige çıkmayı ve Artvin adına bir ilki başarmayı hedeflediklerini söyledi. Ülker açıklamasında Eskişehir’de de başarılı olarak 2.lige çıkacaklarına inandıklarını belirtirken böylesine büyük bir başarı arifesinde iken büyük sıkıntılar içerisinde olduklarını ifade etti. Ülker; “ Eskişehir’de 17 Haziran’da büyük bir mücadele içerisinde olacağız ancak bu başarıları elde etmek ve buralarda mücadelede bulunmak öyle kolay işler değil. Bu başarıları elde edebilmek için maddi ve manevi desteklere ihtiyacımız var. Biz ilimizi temsil ediyoruz ve bu ilin tanıtımına katkı sağlıyoruz. Bir çok ilin adını duyuramadığı yerlerde Artvin’in adını finallere yazdırıyoruz. Bunun yanı sıra gençlere sahip çıkıyoruz. Onların kötü alışkanlıklar yerine spora yönelmelerini sağlıyoruz. Daha ne yapmalıyız bilemiyorum. Maalesef elimizden tutulmuyor. Eskişehir’e gideceğiz ama nasıl gideceğimizi bile kara kara düşünüyoruz. Yetkililerden ve Artvinli iş adamlarından ve de siyasilerimizden destek talep ediyoruz. Bu büyük başarıları elde eden ve tamamı Artvin’in çocukları ve gençleri olan kızlarımıza ve kadınlarımıza sahip çıkılmasını istiyoruz. Bizim sadece başarıya konsantre olmamız gerekirken bizler saha dışı konulara konsantre oluyoruz. Başta Valimiz olmak üzere tüm bürokratlarımızdan da talebimiz bizim bu başarılarımızı görerek daha büyük başarılar için elimizden tutmalarıdır. Ben bu büyük başarıları elde eden başta sporcularım ve aileleri ile yine bu başarıda yanımızda olan tüm emektarlarımıza ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Artvin kamuoyunun bizim yanımızda olmasını arzuluyoruz. Maddi ve manevi destek bekliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Share
134 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?