logo

Artvin 3.Offroad Oyunlarına Hazırlanıyor

Artvin Offroad Spor Kulübü Artvin Merkez’de üçüncüsü yapılacak olan Offroad Oyunları için hazırlıklarına başladı. Daha önce 12-13 Eylül tarihlerinde Kafkasör Yaylası’nda gerçekleştirilmesi düşünülen ancak 24 Ağustos’ta Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerinde yaşanan afette hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve de ülkemizdeki terör olaylarında yaşamlarını yitiren asker ve polislerimize saygı nedeniyle ertelenen 3.Artvin Offroad Oyunları, 17-18 Ekim tarihlerinde yine Kafkasör Yaylası’nda hız ve heyecan tutkunlarına adrenalin yaşatacak.

 

Artvin Offroad Spor Kulübü tarafından 17-18 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Offroad oyunları için hazırlıklarına hız verildi. Arazi aracıyla zor koşullarda yol alarak yaşam biçimlerini ortaya koyan Artvinli Offroad tutkunları bu kez büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacaklar.

Artvin Offroad Spor Kulübü’nü 3. Artvin Offroad Oyunları Heyecanı sardı

Artvin Kafkasör yaylasında gerçekleşecek olan Offroad oyunları iki gün sürecek. Oyunları Türkiye’nin bir çok ilinden ayrıca Gürcistan, İran, Azerbaycan ve Ermenistan’dan yarışmacı gelmesi bekleniliyor. Oyunların ilk gününde Offroad tutkunları kamp alanında toplanacaklar. Kortej geçişi ile başlayacak olan etkinliğin açılışını Artvin Valisi Kemal Cirit’in gerçekleştirilmesi bekleniliyor. Yarışmanın ilk gününde bayan yarışçılar pistteki yerlerini alacak. Gece ise müzik ve konserlerle offroad oyunları devam edecek.

Şenliklerin ikinci gününde ise S1 ve S2 kategorisi yarışları ve genel klasman yarışları gerçekleşecek. Yarışlarda S1 klasmanın da: 2500 cc ve altındaki motorlu araçlar,S2 klasman ise: 2501 cc ve üstü motorlu araçlar olmak üzere 2 kategoride yapılacak. Yarışmacılar Kafkasör yaylası girişindeki dolgu alanında gerçekleştirilecek olan oyunlarda, su, çamur ve çeşitli engelleri aşmaya çalışacaklar. Atlama rampaları çamur çukurları ve araçları zorlayacak ve bir çok engelle yarışmacılara ter döktürecek. Yarışlara Artvin Offroad Spor Kulübünün yanı sıra, Trabzon, Rize, İzmir, İzmit, İstanbul, Ankara, Antalya, Sivas, Iğdır, Ağrı, Erzincan, Kahramanmaraş, Tokat, Ordu, Samsun, Adapazarı, Giresun, Kars, Ardeşen, Arhavi, Murgul, Borçka, Şavşat Offroad kulüpleri katılacak.

Artvin Kafkasör yaylasının muhteşem doğasında gerçekleşecek olan Offroad oyunların yanı sıra çeşitle yarışmalar ve etkinliklerde de bulunulacak. Önceki iki oyunlarda Artvin halkının büyük beğenisini kazanan ve binlerce Artvinlinin heyecanla takip ettiği Offroad Oyunları’nın üçüncüsüne gerek araç bakımından gerekse de izleyici açısından katılımın yüksek olması bekleniyor.

Artvin Offroad Spor Kulübü başkanı Murat Yılmaz, yaptığı açıklamada; “ Bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Offroad oyunlar için hazırlıklarımıza başladık. Daha önce 12-13 Eylül tarihleri arasında düzenlemeyi hedefliyorduk ancak gerek ülkemizdeki terör olayları gerekse de Hopa-Arhavi ve Borçka ilçelerinde yaşanan afette hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza saygı nedeniyle ertelediğimiz oyunlarımızı 17-18 Ekim 2015 tarihlerinde Kafkasör Yaylası’nda gerçekleştirmeyi amaçlıyoruz. Hazırlıklarımız tüm hızıyla sürmektedir. Artvin halkının yoğun talebi ve isteği bize oyunlarımızın üçüncüsünü yapma heyecanını vermiştir. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirmenin heyecanı içinde oldukça büyük bir organizasyon yapmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda ilimiz tanıtımı içinde oldukça önemli olan bu organizasyonda bütün Artvinlileri aramızda görmek isteriz” dedi.

Artvinli Offroad tutkunları da şimdiden yarışmalara hazırlanmaya başlarken, bu yıl katılımın geçen yıldan daha fazla olması hedefleniyor. Şimdiden binlerce kişi Kafkasör Yaylası’nda 17-18 Ekim tarihlerinde yerlerini ayırtırken, oyunların izleyicilerin adrenali doruklara çıkarması bekleniyor. 3.Offroad Oyunları’nı görüntülemek üzere ilimize çok sayıda basın mensubunun da gelmesi beklenirken, yapılacak haberler ve çekilecek görüntülerde ilimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacak.

Share
1249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?