logo

ARTRİUM Tam İsabet


Tolga Gül
tolgagul@08olay.com

Geçtiğimiz bayramda ailecek gerçekleştirdiğimiz eş dost akraba ziyaretlerinde verdiğimiz birkaç saatlik arayı bir yerlerde geçirmek istedik. Aklımıza ilk gelen yer kuşkusuz son dönemlerde herkesin aklına geldiği gibi ARTRİUM Alışveriş Merkezi oldu. Açıldığı günden bu yana bir türlü yazamadığım yazıyı hazır bayram sonrasında gündem yoğun değil iken yazmaya karar verdiğim için alışveriş merkezini şöyle bir alıcı gözle incelemek istedim.

Beni tanıyanlar bilirler, kolay kolay beğenen bir insan değilimdir. Eleştirmeyi ve eleştirisel gözle bakmayı severim. Özellikle de ülkemizde yüzü aşkın değişik alışveriş merkezini gezmiş bir kişi olarak da bana alışveriş merkezini beğendirmek öyle kolayda değildir. Bu cümleleri kendimi beğendiğim için yazdığım yazının gerçekliğini algılamanız açısından dile getirdim. Şunu da bilmenizi isterim ki bu alışveriş merkezinden ya da alışveriş merkezindeki herhangi bir işyerinden bir kuruşluk reklam almışta değilim. Bu açıdan lütfen yazımın objektif olduğunu değerlendiriniz.

Öncelikle bir alışveriş merkezini kıymetlendiren en önemli unsur kolay ulaşılır olmasıdır. Bu nedenle ben ARTRİUM Alışveriş Merkezi’nin en büyük avantajının çok kolay ulaşılabilir bir noktada olmasıdır. Bir başka dikkat çekici nokta ise otoparkının geniş ve fazla araç kapasiteli olmasıdır. Belki bir çok alışveriş merkezlerine göre en eleştirilebilecek yönü bu olsa da yine de Artvin şartlarında bu kadar otopark alanı bulabilmek ise bence önemli artı sayılır. Ben gerek ulaşılır olması gerekse de otopark açısından 10 üzerinden 10 puan veriyorum, ARTRİUM’a. Güvenlik noktasında da beğendiğim alışveriş merkezinin işyerleri açısından da titizlikle değerlendirdiğimin bilinmesini isterim.

Bir alışveriş merkezinde aynı iş kolundan fazlaca işyerleri olmasından ziyade işkolu çeşitliliğinin fazlalığı benim için önemli. Ayakkabıcıdan on tane olacağına herkese hitap edecek iki tane olması benim için yeterli. Giysiciden on tane olacağına iki tane olması inanın yeterli. Hele hele fazla gezmeyi sevmeyen benim gibi insanlar için. Bu açıdan yazımın içerisinde afişini yayımladığım gibi farklı iş kollarından bir çok işyerinin olması ARTRİUM’un en büyük avantajı olarak değerlendiriyorum. Bir büyük avantajdan daha bahsedecek olursam eğer bu alışveriş merkezinin tam da ilimiz ölçeğinde olması. Ne çok büyük ne çok küçük. Tam da aranan kan niteliğinde. İnsanların rahat ulaşabildiği gibi rahatlıkla dolaşabileceği ölçekte bir alışveriş merkezi olması güzel bir şey. Güvenilir, herkesin rahatlıkla gezebileceği, içerisinde dolaşımın karmaşık olmadığı, asansörünün ve yürüyen merdivenlerinin bulunduğu, her katta ihtiyaç giderme yerlerinin bulunması, açık ve kapalı kafe alanlarının bulunduğu ve yemek yeme yerlerinin en üst katta olduğu alışveriş merkezleri her zaman tercih edilir. Bu açıdan ARTRİUM tam isabet olmuştur.

ARTRİUM Ailemizin Alışveriş Merkezi

ARTRİUM’a girdiğiniz de adeta evinize giriyormuş gibi hissediyorsunuz. Kapıda güler yüzlü güvenlikçiler ilk dikkatinizi çeken unsurlar oluyor. Hangi işyerine giriyorsanız mutlaka güler yüzlü insanlarla karşılaşıyorsunuz. Hani genelde alışveriş merkezlerinde yeter ki müşteri gelse de ürün satsak havası oluyor ya bu alışveriş merkezinde bu duyguya çok kapılmıyorsunuz. Size illa ki bir ürün satmak niyetinden çok bu müşteri alışveriş yapmasa bile buradan mutlu ayrılsın şeklinde bir hava hakim. Bu ciddi güzel bir duygu. Bu duygu nedeniyle sıcak bir aile ortamında alışveriş yapma imkanı buluyorsunuz. ARTRİUM’u benim için farklı kılan bir başka özellik ise Artvinli esnaflarımızın sayısının oldukça fazla olması. Çalışanlarının Artvinli olmasının yanı sıra işyeri sahiplerinin önemli bir bölümünün bizim insanlarımız olması ise beni daha da mutlu kılıyor. Verdiğim paranın bu ilin insanına verilmiş bir para olarak algılamam beni daha da rahatlatıyor. Bunun dışında Artvinli olmayan diğer markaların ise her bütçeye hitap eden markalar olması ise başka bir güzellik olarak algılamama neden oluyor. Yani işyerleri açısından da gayet iyi bir puan verebiliyorum. Ben gerek bu alışveriş merkezinde işyeri açan Artvinli firmalara gerekse de Artvinli olmayan firmalara teşekkür ediyorum. Bence bu ile güzel hizmet ediyorlar. Özellikle de her bir çalışanına teşekkür ediyorum. Gülen yüzleri ve sıcacık bakan o gözleri için.

Şahzade de et yemenin keyfi bir başka

Bu arada bir kaç özel not yazmak istiyorum. Ben et düşkünü bir insanım. Belki bir gurme değilim ancak iyi bir et düşkünü bir insanım. Kırmızı et, tavuk eti farketmez. Hepsini iyi yapan bir yer bulursam mutlaka daimi uğrak yerim olur. Bu açıdan gerek lahmacunu ile gerekse de karışık eti ile Şahzade’nin etlerine bayıldım. Hem pişirilme kıvamı ile hem de sunuşu ile muhteşem. Dışarıdan gelen misafirlerinizi güzel ve nezih bir ortamda kaliteli koltuklarda iyi bir fiyata ağırlama şansına bu işyerinde sahip olabiliyorsunuz. Ben çok beğendim. Sizlerin de beğeneceğinizi düşünüyorum. Bence bu yazıyı okuduğunuz an mutlaka gidin ve o tada sizlerde varın. Özellikle personelinin sizin sadece karnınızı değil gözünüzü de doyurma çabaları görülmeye değer.

ARTRİUM’da lezzet olarak sadece Şahzade’yi yazsam inanın diğerlerine haksızlık yaparım. Pasaport Pizza, Waffle-Kumpir’desürekli gidebileceğim uğrak noktalarım. Özellikle gerek en üst kattaki açık alan cafe gerekse de Ömer Efendi Türk Kahvesi’ne de uğramayı ihmal etmeyin, derim. Keyifle zaman geçirebilir ve alışveriş molanızı gayet iyi bir şekilde buralarda değerlendirebilirsiniz. Çocuklar için oyun parkını unutmamak lazım. Ailelerin kafelerde ve yemek yeme alanlarında zaman geçirirken çocuklarının güven içerisinde oyun oynayabildikleri bu alanlarda övgüye değer.

Size güzel bir alışverişin hikayesini yazacak olursam eğer Migros, LC WAIKIKI, FLO, Watsons, Angel Home, TantiToni, Play Park, MissPoem, igs, CHICKEN WORLD, TOYYZZ’S, Play Poligon Park, Şımarık, Cem Aras, Penti, Minika, Çaylak kafe ve Auto Wash bir alışveriş merkezinde aradığınız her şeyi size sunacaktır. Bu alışveriş merkezinde ne ararsanız bulabilecek ve gönlünüzce sıcak bir ortamda alışveriş imkanı bulabileceksiniz.

Artvin için çok isabetli oldu

Artvin’de bu alışveriş merkezi açılmadan önce herkesin dilinde alışveriş merkezi eksikliği var idi. Özellikle de dışarıdan gelen herkesin dile getirdiği bu eksiklik ARTRİUM’a yatırım yapan müteşebbislerin sayesinde giderildi. Ben daha öncede yazdığım gibi bu alışveriş merkezinin açılması diğer işyerlerinin değerini azaltmaz aksine arttırır. Rekabetin fazla olması ilimiz adına sevindirici bir gelişme olmasının yanı sıra alışveriş merkezi diğer ilçelerden insanların bu şehre gelmesini sağlayacağı için Artvin Merkez’e gelenlerin mutlaka şehrimizdeki diğer işyerlerine de uğraması olasıdır. Herkes kendini daha çok geliştirir ise Artvin’deki canlılıktan kendilerine bir pay alacaktır. Ben bu açıdan ilimize böylesine bir yatırımı kazandıran müteşebbislere teşekkür ediyorum. İyi ki de bu alışveriş merkezi açıldı, diyorum. Emekleri geçenlere teşekkür ediyorum. Herkesin aradığını bulabildiği bir şehir haline gelme açısından tam isabetli bir yatırım olmuştur.

Burada artık iş Artvinliye düşüyor. Alışveriş merkezinde doğal olarak işyerlerinin kiraları fazladır. Bu kalitenin devam edebilmesi için tercih başka illerdeki alışveriş merkezleri olmamalı. Bence burayı tercih ederek en azından ilimizdeki paranın ilimizde dolanmasını sağlayabiliriz. Çalışanlarının tamamına yakınının bu ilin insanları olduğu ve işyeri sahiplerinin büyük bir bölümünün de bu ilden olduğu bir alışveriş merkezi bence ilimiz için şanstır. Bu şansı değerlendirmekte fayda var. Ben şunu söylemiyorum: Herkes mutlaka alışverişini bu alışveriş merkezinde yapsın. Böylesi bir iddiam yok ancak bu alışveriş merkezindeki hareketlilik bu şehre yansıyacaktır. İnsanlarımız için önemli bir artı olduğunu bilelim ve bu artının kıymetlenmesi için bulduğumuz fırsatlarda ARTRİUM’a gidelim.

Tabi ki bazı eleştirilerim olabilir ancak onları bizzat sahiplerine yapacağım. Dost iyileri burada anlatır eleştirileri önce sahiplerine yapar ki o hatalarda kolaylıkla giderilsin. Ben gerek ARTRİUM’un sahiplerine gerekse de ARTRİUM’daki tüm işyeri sahiplerine ve çalışanlarına hayırlı ve bol kazançlar diliyorum. Küçük ama güzel bir alışveriş merkezimizin olduğunu ve bugüne kadar halen bu güzellikleri göremeyenler var ise biran önce görmelerini tavsiye ederim.

Etiketler:
Share
1110 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Darbecilere Darbe Yapan Milletimizle Gurur Duyuyoruz

  19 Temmuz 2018 Köşe Yazıları, Yüksel Kantar

  15 Temmuz 2016 Tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerimize sızmış hain bir grup Marmaris’te tatil yapan Cumhurbaşkanımıza suikast düzenlemek istemiş, Fatih Sultan Mehmet Köprüsünü trafiğe kaparmış, seçilmiş hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etmiş, TBMM’ni bombalamış, Genelkurmay Başkanlığı’nı, Ankara’da bulunan Özel Harekat Polis Merkezi’ni bombalayarak yerle bir etmiş, kısacası Milletimize Darbe yaparak ülkemizi istikrarsızlaştırmaya ve kaosa yönelik işgal girişiminde bulunmuştur. Ancak Aziz ve Necip Milletimiziz, bu hain grubun teşebbüsünü, C...
 • Sosyal Medyada Duyduğumuz Her Bilgiyi Hemen Paylaşmamak Gerek

  17 Temmuz 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Sosyal medya doğru kullanıldığı zaman çok yararlı bir iletişim aracıdır ancak yanlış kullanılır ise de inanılmaz büyük zararlar veren bir iletişim aracı haline döner. Zaman zaman sosyal medyanın zararlı etkilerine şahitlikte yapıyoruz. Bu yazıyı yazmaya sabah saatlerinde sosyal medyada dolanan bir haberin doğrulanamamasından sonra karar verdim. Öncelikle konuyu bir sizinle paylaşayım. AK Parti’den 24-25 ve 26. Dönem milletvekilliği görevinde bulunan Dr. İsrafil Kışla’nın Milli Eğitim Bakanlığı’nda Bakan Yardımcılığı görevine atandığına da...
 • Dört tarz-ı İslam

  10 Temmuz 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    İslam elbette tek bir dindir. Fakat kabiliyetlerin farklı olmasından dolayı bu tek din farklı tarzlarda algılanmıştır. Devlet İslam’ı: Baskıcı özellikler taşır. Ebu Hanife ve Ahmet bin Hanbel Devlet İslam'ının baskıları sonucu şehit edilmişlerdir. Halk İslam’ı: Daha serbest, kolay ama hurafeler barındırabilen bir İslam tarzıdır. Tasavvuf İslam’ı: Daha dindar bireyler yetiştirir, ama taassuba düşülerek saplantılar içine girebilen bir İslam tarzıdır. Kitabi İslam: Kılı kırk yaran, düşünsel yönü ağır basan İslam’dır. Temsilci...
 • Şeriat nedir?

  08 Temmuz 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    En çok tartışılan kavramlardan biri de “şeriat.” Bu konuda birçok kişinin kafası bir hayli karışık. Anlamını bilen de konuşuyor, bilmeyen de. Kaynak: https://twitter.com/hashtag/herkesi%CC%87cinadelet Birisiyle karşılaşıyorsunuz. Namaz kıldığından, oruç tuttuğundan söz ediyor. Sohbetiniz sürüyor ve sonunda, şeriatın en önemli iki emrini yerine getiren bu adamın, şeriata karşı olduğunu görüyor ve hayret ediyorsunuz. Bir başkasıyla görüşüyorsunuz. Şeriatı hararetle savunuyor. İç alemine, ibadet dünyasına iniyorsunuz, İslam’...