logo

ARTOFF 3. Artvin Offroad Oyunlarına Hazırlanıyor

Artvin Offroad Spor Kulübü Artvin Merkez’de üçüncüsü olan Offroad Oyunları için  hazırlıklarına başladı.

 

Artvin Offroad Spor Kulübü tarafından 12-13 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Offroad oyunları için hazırlıklarına hız verildi. Arazi aracıyla zor koşullarda yol alarak yaşam biçimlerini ortaya koyan Artvinli Offroad tutkunları bu kez büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacaklar.

Artvin Offroad Spor Kulübü’nü 3. Artvin Offroad Oyunları Heyecanı sardı

Artvin Kafkasör yaylasında gerçekleşecek olan Offroad oyunları iki gün sürecek. Oyunları Türkiye’nin bir çok ilinden ayrıca Gürcistan, İran, Azerbaycan ve Ermenistan’dan yarışmacı gelmesi bekleniliyor. Oyunların ilk gününde Offroad tutkunları kamp alanında toplanacaklar. Kortej geçişi ile başlayacak olan etkinliğin açılışını Artvin Valisi Kemal Cirit’in gerçekleştirilmesi bekleniliyor. Yarışmanın ilk gününde bayan yarışçılar pistteki yerlerini alacak. Gece ise müzik ve konserlerle offroad oyunları devam edecek.

Şenliklerin ikinci gününde ise S1 ve S2 kategorisi yarışları ve genel klasman yarışları gerçekleşecek. Yarışlarda S1 klasmanın da: 2500 cc ve altındaki motorlu araçlar,S2 klasman ise: 2501 cc ve üstü motorlu araçlar olmak üzere 2 kategoride yapılacak. Yarışmacılar Kafkasör yaylası girişindeki dolgu alanında gerçekleştirilecek olan oyunlarda, su, çamur ve çeşitli engelleri aşmaya çalışacaklar.Atlama rampaları çamur çukurları ve araçları zorlayacak ve bir çok engelle yarışmacılara ter döktürecek. Yarışlara Artvin Offroad Spor Kulübünün yanı sıra, Trabzon, Rize, İzmir, İzmit, İstanbul, Ankara, Antalya, Sivas, Iğdır, Ağrı, Erzincan, Kahramanmaraş, Tokat, Ordu, Samsun, Adapazarı, Giresun, Kars, Ardeşen, Arhavi, Murgul, Borçka, Şavşat Offroad kulüpleri katılacak.

Artvin Kafkasör yaylasının muhteşem doğasında gerçekleşecek olan Offroad oyunların yanı sıra halat çekme, çuval yarışı gibi bir birinden değişik etkinliklerde yapılacak.

Artvin Offroad Spor Kulübü başkanı Murat Yılmaz, yaptığı açıklamada; “ Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz Offroad oyunlar için  hazırlıklarımıza başladık. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirmenin heyecanı içinde oldukça büyük bir organizasyon yapmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda ilimiz tanıtımı içinde oldukça önemli olan bu organizasyonda bütün Artvinlileri  aramızda görmek isteriz” dedi.

Artvinli Offroad tutkunları da şimdiden yarışmalara hazırlanmaya başlarken, bu yıl katılımın geçen yıldan daha fazla olması bekleniyor.

Share
1482 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?