logo

ARSİYAD’tan Kurtul Özel’e Plaket

ARSİYAD Başkanı Hüseyin Ertaş, Artıyedi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Akgün Başkan Yardımcısı Resul Yiğit ve beraberinde ki yönetim kurulu üyeleri Artvin Ticaret ve Odası Başkanı Kurtul Özel’e katkılarından dolayı plaket takdim etti.

Artvin Ticaret Odası Başkanlığı makamında gerçekleşen ziyarette ATSO Başkanı Kurtul Özel, ARSİYAD Başkanı Hüseyin Ertaş, Artıyedi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Akgün ve Başkan Yardımcısı Resul Yiğit’in yanı sıra Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Dede ve Ertuğrul Yıldız ile ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Alkan’da hazır bulundu.

Ziyarette Artvin Sanayici İş Adamları Yönetici Serbest Meslek Mensupları Derneği’nin (ARSİYAD) Artvin Kafkasör Bölgesinde turizm yatırımı olarak inşa ettiği 3 Yıldızlı Koliva Otelinden Artvin Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üyelerinin yüzde 15 indirimli yararlanmasını sağlayacak iyi niyet protokolü imzalandı.

ATSO Başkanı Kurtul Özel ARSİYAD’ın Artvin turizmi için çok önemli bir yatırıma imza attığını ifade ederek bu yatırımın Artvin dışında ki iş adamlarına da örnek olacağını söyledi.

Yapılan yatırımın hem Artvin hem de ülke turizmine önemli katkı sağlayacağına inandığını kaydederek turizmde Artvin’in tanıtılmasında önemli bir yer edineceğini belirten Özel; “Kafkasör Bölgesi turizm koruma bölgesi ilan edilmiş durumda. Tüm yatırımcılar gelsin buralara yatırım yapsınlar. İnşallah ileride de maden belasından kurtularak bu bölgeyi sizler gibi tesisleştirerek, Artvin ekonomisine kazandırırız. Sizler bir tesis yaptınız, korumak yaşatmak bizlere düşecek. Artvin’de bu güzel eserin değerinin farkında olup buna sahip çıkacaktır” dedi.

Kafkasör bölgesine bunun gibi iki üç yatırım daha yapılması gerektiğini savunan Özel, Kafkasör Bölgesinin daha fazla tesisleşerek Türkiye’ye ve dünyaya kazandırılmasını arzuladıklarını söyledi. Son yıllarda Doğu Karadeniz Bölgesine Körfez ülkelerinden turist akını olduğunu kaydeden Özel, bu bölgelerin bu turistler için cazibe merkezi haline dönüştürülebileceğini savunarak, “Artvin doğasının bakir kalmasının avantajları var. Çarpık tesisleşmenin olmaması bizim için avantaj. Ayder ve bazı turizm bölgelerinde ki gibi doğal mimariye uymayan çarpık betonlaşma burada olmadı. Bundan sonra daha bilinçli bir şekilde doğaya uygun bir tesisleşme yapılmalıdır” dedi.

ARSİYAD Başkanı Hüseyin Ertaş ise yaptığı konuşmada; “Bu proje sadece bizim eserimiz değil. Sizlerin daveti üzerine geldik bu projeye karar kıldık. Biz gücümüzün yettiği oranda bir noktaya getirdik. Koruma kollama görevini de sizlere bırakarak, gözümüz arkada kalmadan döneriz.

Gelen turiste en kaliteli hizmeti sunup tekrar gelmelerini gelirken yanlarında başka turistler getirmelerini ve gittikleri her yerde Artvin’i en güzel bir şekilde gönüllü turizm elçisi olarak tanıtmalarını sağlamalıyız. Şehir olarak turizm bilincine sahip olmamız gerekir. Turisti yolunacak kaz gibi görmemeliyiz. Yıllar önce bursa böyle bir hataya düştü 10 yıl Arap turisti hiç gelmedi. Gelen turisti tekrar buraya gelecek şekilde ağırlamalıyız. Ancak turizmi bu şekilde geliştiririz” diye konuştu.

Turizm alanında eğitim görmüş insanlara Artvin’de ciddi anlamda ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Artıyedi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Akgün’de bu konularda ATSO’dan yardım talep etti.

Artvin turizmi için bundan sonra neler yapılabileceğine dair karşılıklı fikir alışverişi şeklinde geçen ziyaretin sonunda Kurtul Özel, ARSİYAD Başkanı Hüseyin Ertaş, Artıyedi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Akgün ve Başkan Yardımcısı Resul Yiğit’e Artvin’e kazandırılan turizm yatırımı dolayısı ile günün anlam ve önemine ilişkin teşekkür belgesi ve plaketi takdim etti.

Etiketler: » »
Share
1140 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?