logo

“Arhavi’yi Kim Yönetiyor ? “

MHP Arhavi İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, “Arhavi’de ki Yüksek Okul ve Yurt Sorunu” ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı.

 

Açıklamasında MHP Arhavi İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu; “ Üniversitelerde kayıt dönemi başladı. Yüksekokul öğrencileri kayıt için gelmeye başladılar. Yüksekokul aynı binada ve yurt yok. Yüksekokul fiziki bakımdan okuldan başka her şeye benziyor. Hopa ve Fındıklı ilçelerine baktığımızda modern bir yüksekokul ve Fakülte binaları, yurt sorununu çözmüş, birbirleriyle yeni bölümler ve Fakülteler açmak için yarışan İlçeler.

Biz ise her konuda olduğu gibi bu konuda da 20 yıl gerilerinden gidiyoruz. Halbuki Karadeniz’in hiç bir ilçesinde lise yokken Arhavi’de atalarımız özel lise yapıp zamanın Başbakanına açtırıp komşu ilçelerden öğrenciler gelip eğitim yaptırmış bir ilçeyiz. Nereden nereye? Arhavi’de ki FETÖ yurduna devlet tarafından el konulduğu zaman, bu binanın Yüksekokul öğrencileri için Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü ne bağlanması için AKP ilçe başkanı yönetim kurulu üyeleri encümenler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine söyledik hatta devlet görevlilerine de söyledik.

Arhavi’nin eğitimde şuanda görünen en büyük sorunu Yüksekokul öğrencilerine yurt dedik. Yeni yüksekokul binasına temel atıldı 10 seneye biter nasıl olsa hastane misali. Fakat yangından mal kaçırır gibi FETÖ binasını İmam Hatip Lisesi ortaokul kısmına bağladılar. İmam Hatip Lisesinin Boğaziçi mahallesinde yeni modern binası Nurol Holding’ tarafından yapılıyor. O kadar acil ihtiyaçları yok. Bu oldu bittiyi gerçekleştiren Arhavi’de siyasetçi olmayıp devlet memuru olan kişilerdir. Beni en çok üzen olay Arhavi halkının tamamına yakın kısmının bu yerin Yüksekokul yurdu olmasını istemesine rağmen beş kişinin istediğinin olması. Ayrıca bize söylenen yalanın aynısının AKP ilçe başkanı ve yöneticilerine söylenmesi. Biz AKP ilçe başkanı ve yönetim kurulundaki arkadaşları uyardık, ama bize inanmayıp onlara inandılar.

Şimdi Soruyorum Başkan ve yönetim kurulu üyeleri: Hhani binanın yatakhane kısmı Yüksekokul öğrencilerine yurt binası olacaktı. Biz size dedik bunlar sizi kaldırıyor, bize inanmadınız. Kendinizden emin konuştunuz. Kusura bakmayın ama siz Arhavi’yi yönetemiyorsunuz sizi çok iyi bildiğiniz bu beş kişi yönetiyor. Arhavi’yi siz mi yöneteceksiniz yoksa siyasi olmayan bu beş kişi mi? Sonuç olarak yaptığınız bu büyük hatadan dönün o binayı cumhurbaşkanımızın dediği gibi bu bina halkın malıdır sözünü yerine getirin. Halkın malını birilerine yedirmeyin. Sizi bu duruma düşürenlerden de hesap sormanızı bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Arhavi’de yüksekokul binası tartışmalarının bir müddet daha devam etmesi bekleniyor.

Etiketler: » » »
Share
1925 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?