logo

Arhavi’ye 72 Adet Afet Konutu Yapılıyor

Konutlar 2016 Yılında Afet Gören Vatandaşlar İçin Yapılıyor

Artvin İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı, Arhavi’de yapılması planlanan ve sayısı 72 adet olacak olan afet konutları için Arhavi’ye geldi. Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu’nu makamında ziyaret eden Avcı, söz konusu 72 adet afet konutu için yer seçimi ve kamulaştırma konusunda çalışmalarına başladı.

2016 yılında ilçede meydana gelen afet nedeniyle köylerde ve mahallelerde konutları zarar gören ve oturulamaz raporu alan vatandaşlara yönelik başlatılan çalışma için İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı; “Konutların hak sahiplerine teslim edilmesi için en kısa zamanda çalışmayı başlatmış bulunmaktayız ve bu konuda gerek yerel yönetim olarak belediyenin ve gerekse devlet olarak merkezi hükümetimizin iş ve işlemleri hızlandırmak suretiyle projeyi hayata geçireceğimize inanıyoruz” dedi.

Başkan Hekimoğlu ise; “Belediye olarak söz konusu afet kapsamında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzün yapacağı çalışma ile 72 konutu Arhavi’ye kazandırılması çalışmasını hızlandıracağız. Projenin ve ihale işleminin hayata geçirilmesinin ardından belediye olarak üzerimize düşen gerekli imar ve kamulaştırma adına desteğimizi sunacağız. Böylece 2016 yılında yaşamış olduğumuz o büyük afetin izlerini bir nebze olsun ortadan kaldırmış olacağız” dedi.

Share
106 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?