logo

Arhavi’de Sokağın Kralı “Fark Etmez”

Artvin Çoruh Üniversitesi Spor Yönetimi Topluluğu tarafından Arhavi İlçesinde düzenlenen Sokak Basketbolu(Streetball) Turnuvasında çıktığı 5 maçı da kazanan “Fark etmez” takımı şampiyonluk kupasını kaldıran ekip oldu.

Arhavi Meslek Yüksekokulu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Spor Yönetimi Topluluğunun 03 Haziran 2016 Cuma günü Arhavi Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirdiği organizasyon Arhavi Cumhuriyet Meydanı’nda 12 takımın katılımıyla tamamlandı. Çevre il ve ilçelerden takımların da katılım gösterdiği turnuvayı ilçe halkı ilgisiz bırakmazken gün boyu süren etkinlikte amatör basketbolcular hünerlerini sergiledi.

Organizasyonda isimleri birbirinden renkli takımlar yarışırken yarı finalde Arhavi Life Time takımı rakibi “Kazım Koyuncu”yu 8-6 ile geçerek finale adını yazdırdı. Yarı finalin diğer ayağında ise “Fark etmez” ekibi “CJ5” takımı karşısında sahadan 15-3’lük skorla ayrılarak finale yükselmeyi başardı.

Turnuvaya Güray Yılmaz, Recai Ataman, Ünal Sofuoğlu ve Yener Oğan dörtlüsüyle katılım gösteren “Fark Etmez” ekibi final maçında Hamdi Berkan Kutlu, Yasin Yeğin, Fatih Atabek ve Sabri Banoğlu’dan oluşan “Arhavi Life-Time” takımını çekişmeli geçen müsabakada 14-11’lük skorla rakibini mağlup ederek şampiyonluk kupasına uzandı. Final maçından önce oynanan 3’ncülük maçında ise Kazım Koyuncu ekibi rakibi “CJ5” karşısında 10’a 7’lik bir galibiyet elde ederek turnuvayı kupayla tamamlamasını bildi.

Kupalar Akademik Personelden!

Spor Yönetimi Topluluğu Yönetim Kurulu ve üyeleri etkinlikte gönüllü olarak görev yaparken başarıyla gerçekleştirilen organizasyon ödül töreni ile sona buldu. Turnuvada şampiyon olan takımın kupasını Arhavi Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Uğur UZUN “Fark Etmez” Takımı kaptanı ve aynı zamanda Arhavi MYO Müdür Yardımcısı olan Öğr. Gör. Yener OĞAN’a verdi. “Arhavi Life Time” 2’ncilik kupasını yine Yüksekokul Öğretim Görevlisi ve Topluluk Danışmanı Fatih Mehmet Parlar’ın elinden alırken “Kazım Koyuncu” takımının 3’ncülük kupasını ise Spor Yönetimi Programı Öğretim Görevlisi Erdoğan Ekinci sundu. Diğer taraftan Topluluk Başkanı İlker Dege, verdiği katkılardan dolayı Arhavi Belediyesi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Spor Yönetimi alanında kendilerini gerçekleştirme fırsatı sunan Arhavi Meslek Yüksekokulu yönetimi ve öğretim elemanlarına teşekkürlerini iletti.

Etiketler: » » »
Share
1725 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?