logo

reklam

Arhavi’de Gözyaşı Sel Oldu

Üniversite Öğrencisi Elif Kanlıoğlu Arhavi’de Son Yolculuğuna Uğurlandı

Ankara’da düzenlenen intihar saldırısında yaşamını yitiren üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Elif Kanlıoğlu, Artvin’in Arhavi İlçesi’nde toprağa verildi.

 

Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Elif Kanlıoğlu, memleketi Artvin’in Arhavi ilçesinde düzenlenen cenaze namazının ardından Yemişlik Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedildi. Arhavi Yeni Cami’de öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı öncesi Kanlıoğlu’nun babası Ümit, annesi Öznur ve abisi Emre Kanlıoğlu taziyeleri kabul ettiler. Çevre ilçe ve illerden de çok sayıda kişinin katıldığı cenaze namazına CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan da katıldı. HDP ise cenazeye, üzerinde “Katiller kaybedecek, barış kazanacak” yazılı bir çelenk gönderdi.

Bombalı saldırıda hayatını kaybeden genç kızın babası Ümit Kanlıoğlu, barışın sağlanması talebinde bulunarak, “Ölenlerin değildir bu ayıp. Bu ayıp öldürenlerindir. Kana doymuyorlar. Bu ülkede barış olmasını istemiyorlar. Barış isteyenler burada. Barış istemeyenler çocuklara bile acımıyorlar. Ufak çocukları öldürüyorlar. Bugün bizim canımız yandı. Yarın kimin canı yanacak belli değil. Biz istiyoruz ki kimsenin canı yanmasın. Kızım barış olsun diye oradaydı. Kimse ölmesin diye oradaydı. Benim kızımın yanında Çerkezler öldü, Kürtler öldü, Türkler öldü. Çocuklar öldürüldü. Barış isteyen insanlar öldü. Yeter artık diyoruz. Bu sesimiz duyulsun artık istiyoruz. Çok söyleyecek şey var. Çok söz var ama bu acı ile bu kadar söyleyebiliyorum” dedi.

Genç Kızın Tabudunu Annesi Taşıdı

Cenaze töreninde kızının kırmızı karanfillerle dolu tabutuna sarılan anne Öznur Kanlıoğlu uzun süre gözyaşı döktü, ağabey Emre ise annesine sarılarak teskin etmeye çalıştı.  Taziyeleri kabul eden Emek Partisi (EMEP) Aydın il yöneticisi Ümit Kanlıoğlu ise, patlamada hayatını kaybeden kızının Ankara’ya barış için gittiğini anlattı. Baba Kanlıoğlu, “Bu ülke kana doymuyor. Yeter artık” diyerek feryat ederken şunları söyledi:

“Bu ölenlerin ayıbı değil, öldürenlerin ayıbıdır. Bu ülke kana doymuyor. Barış istemeyenler çocuklara bile acımıyor. Bugün canımız yandı, yarın kimin canı yanacak belli değil. Kimsenin canı yanmasın. Benim kızım barış olsun, kimse ölmesin diye oradaydı. Benim kızın Laz’dı. Onun yanında Kürtler öldü, Çerkezler öldü, Türkler öldü, çocuklar ve barış isteyen insanlar öldü. Yeter, artık yeter diyoruz. Ses artık duyulsun. Sesi duyan duysun, duymayan cezasını bulsun.”

Mersin Üniversitesi Yabancı Diller 2’inci sınıf öğrencisi Elif Kanlıoğlu’nun cenazesi Arhavi Merkez Yeni Camii’nde öğleleyin kılınan cenaze namazı ardından Yemişlik Mahallesi’nde toprağa verildi. Kanlıoğlu’nun tabutuna acılı anne Öznur Kanlıoğlu da omuz verdi.

Cenaze sırasında genç kızın sevenleri gözyaşlarına boğuldu.

Share
1749 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?
#

Arhavi’de Gözyaşı Sel Oldu” için 1 yorum

  1. Yusufelili : diyor ki:

    Komünist Hdp-Pkk destekçilerine ağlıyacak kadar sapıtmadım!