logo

Arhavi’de Duraklar Yöresel Mimariye Dönüştürülüyor

Proje Belediye ve Durak Sahipleriyle Ortaklaşa Gerçekleştirilecek

 

Şehrin dokusuna önemli katkı sunan taksi ve minibüs durakları bir süredir yapılan çalışmayla tek tip geleneksel mimariyle yöresel laz kültürünü anlatan duraklar haline getirilecek. Öncelikle taksi ve minibüs durakları için düşünülen proje zaman içerisinde şehrin görünümüne ayrı bir hava katarak yaklaşan yaz mevsimi ve turist sezonu nedeniyle özellikle şehir dışından gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline geleceği şimdiden gözlemlenmektedir.

Başlayan çalışmaları yerinde gören Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu; “Zaman içerisinde taksi ve minibüs durak işletmecileriyle görüşmeler ve ortak çalışma tamamlanıp proje şehrin hemen her noktasındaki duraklara uygulanacak” şeklinde konuştu.

Yapımı devam eden Arhavi – Hopa Dolmuş Durağı bölgesindeki ahşap durak inşaatı görenler tarafından ilgiyle izlenmektedir. Tamamlandığında büyük ilgi uyandıracağı şimdiden tahmin ediliyor. Şehrin tam giriş noktasında olması nedeniyle durak büyük dikkat çekeceğe benziyor. Hatta durak sahipleri henüz inşaat aşamasında olmasına rağmen vatandaşların gelip fotoğraf çektirdiklerine şahit olduklarını ifade ettiler. Başkan Hekimoğlu, yapılan çalışmalardan dolayı şoför esnafını tebrik ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.


Share
454 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?