logo

reklam

Arhavi’de Doğaseverler Mençuna’ya Yürüdü

Doğaseverler Yağmur Çamur Demeden Mençuna Şelalesi’ne Yürüdü

Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşünün Dokuzuncusu Gerçekleştirildi

Bu yıl 9.su yapılan Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü, birbirinden güzel anlara sahne oldu. Sabah saatlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda toplanılarak araçlarla Çifte Köprüye hareket edilirken, havanın yağışlı olması nedeniyle tereddüt yaşayanlar, yine de bu güzel etkinlikte yer almak için adeta seferber oldu. Doğaseverler tabiatla iç içe güzel bir gün geçirdiler. Geleneksel hale getirilen ve bu yıl yine yoğun bir katılımla gerçekleştirilen etkinliğe Garnizon Komutanı Nihat Çağlar, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi Belediye Başkan Yardımcısı H. Tahsin Kurdoğlu ve gencinden yaşlısına çok sayıda doğasever katıldı.

Günler öncesinden yürüyüşün yapılacağı güzergâhın hazır hale getirilmesi için yoğun çaba sarf eden doğaseverler gezinin güvenli ve sağlıklı bir şekilde sürmesi için azami gayret gösterildi. Çevreye duyarlılığın özellikle vurgulandığı, bu konuda gerekli tedbirlerin alındığı ve Kaçkar TV’nin bol bol görüntülediği geziye Arhavi Laz, Kültür, Sanat ve Turizm Derneği, Arhavi Doğayı Koruma ve Yayla Turizmini Geliştirme Derneği ve Dr. Mustafa Özgül’ün öncülüğünde Arhavi Bisiklet Derneği’nin destekleri ise dikkatlerden kaçmadı.

Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, gezi hakkında şunları söyledi. Hekimoğlu; “Geleneksel hale getirdiğimiz Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşünün dokuzuncusunu, güzel bir organizasyonla ve katılımla gerçekleştirdik. İlçemizin doğal zenginliklerini ortaya çıkarmak, korumak ve yaşatmak adına yaptığımız bu etkinliğimiz, halkımızın, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin katkı ve destekleriyle amacına ulaştırılmıştır. Etkinliğe destek olan, emek veren, katılan, yağmur çamur demeden doğasını seven herkese teşekkür ediyorum. İlçemizin değerlerini ortaya çıkartmak adına gösterilen bu hassasiyetimizi gören tüm doğasever katılımcıların ve halkımızın, bundan sonra yapılacak çalışmalara destek vermelerini ve katkı sunmalarını bekliyorum” dedi. 9.su gerçekleştirilen Mençuna Şelalesi Doğa Yürüyüşü güzel anılarla son bulmuş oldu.

Share
779 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?