logo

Arhavi’de, Artvin Tanıtım Günleri İçin Hazırlıklar Başladı

Ankara Ve İstanbul’da Yapılacak Olan Artvin Tanıtım Günleri İçin Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

tanitimgunleri1Her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek olan ve geleneksel hale getirilmesi planlanan Artvin Tanıtım Günleri’ne Arhavi Kaymakamlığı, Arhavi Belediyesi ve sivil toplum örgütleri yoğun bir çalışma programı ile hazırlanıyor.

Bu yıl hem Ankara’da, hem de İstanbul’daki Artvin günlerinde yerini alacak olan ekip, tanıtım günlerine eksiksiz bir şekilde katılabilmek için toplantıda bir araya geldi. Başkanlık makamında yapılan toplantıya Arhavi Meslek Yüksek Okulu,  Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Artvin Girişimci İş Kadınları Derneği, Arhavi Turizm Derneği, Arhavi Avcılar ve Atmacacılar Derneği, Arhavi Laz Kültür, Sanat ve Turizm Derneği, Arhavi Doğayı Koruma ve Yayla Turizmini Geliştirme Derneği, Arıcılar Birliği, Minon Çay İşletmeciliği, Hobby Sanat Evi, El sanatları ustası ve  ilçe esnafı katıldı.

9-12 Nisan 2015 tarihlerinde arasında Ankara/Atatürk Kültür Merkezi’nde 4. Artvin Tanıtım Günleri ve hemen ardından 16-19 Nisan 2015 tarihleri arasında ise İstanbul/Feshane’de 2. Artvin Tanıtım Günleri’ne katılacak olan ekip Arhavi’yi en iyi şekilde temsil etmek için yapılması gerekenler ile ilgili kararlar aldılar.

Bu yıl da diğer yıllarda olduğu gibi İl’i kapsayan bütün ilçeler yöresel ürünlerini görücüye çıkaracak. El sanatlarından yöresel yemeklere, gelenek ve göreneklerimize kadar her alanda kültürümüzü yansıtacak ürünler bu organizasyonlarla tanıtılmış olacak. İlçedeki Kaymakamlık, belediye ve sivil toplum örgütleri arasındaki birliktelik ve eş güdüm sayesinde Arhavi önceki yıllarda olduğu gibi yine adından söz ettireceğe benziyor.

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi’yi en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içerisinde olacaklarını ve bunu başarmak için özellikle sivil toplum örgütleri ve ilçe esnafının emek ve gayretleri ile olacağını söyledi. Ayrıca önceki yıllarda bu tür organizasyonlardaki sergilenen başarıların sivil toplum örgütleri ve esnaflar sayesinde olduğunu belirterek toplantıya katılan herkese teşekkürlerini iletti.

Etiketler: » » »
Share
867 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?