logo

Arhavi İlçesine Organize Sanayi Sitesi (OGS) Kuruluyor

Artvin Valisi Kemal Cirit, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yeri onaylanan ve Yemişlik Mahallesi’nde kurulacak olan Arhavi Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili Arhavi Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret ederek, durum değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atif Kesim ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hayri Yoloğlu ile İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Orhan Yazıcı katıldı.

Toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Cirit; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Arhavi ilçesine Organize Sanayi Sitesi kurulmasının kararlaştırıldığı müjdesini verdi.

Vali Cirit,  Türkiye’de Hakkari ile birlikte organize sanayisi olmayan illerden birisinin de Artvin olduğunu söyledi.

Artvin’de organize sanayi bölgesinin oluşturulması ile ilgili çalışmanın belirli bir aşamaya geldiğini belirten Cirit, “Bakanlığımızın son değerlendirilmelerinden sonra Arhavi ilçe sınırları içerisinde organize sanayi bölgesi kurma çalışmaları başladı. Ekonominin can damarı diyebileceğimiz sahil bandındaki müteşebbislerimizin Türk ihracatına ve ithalat sektörüne ciddi anlamda katkı sunduklarını görmekteyiz. Özellikle Sarp Sınır Kapısının Türk ekonomisine de katkısını düşünecek olursak Artvin ilinde organize sanayinin ivedi olarak kurularak Türk müteşebbis sektörüne hizmet vermesi beklenmekteydi.  Artvinliler ve bizler hep birlikte ilimize OGS kazandırılmış olmasını görmekten büyük mutluluk duymaktayız” dedi.

Organize Sanayi Sitesinin kuruluş aşamalarını ve teknik olarak gerçekleştirilecek hususları değerlendirmek amacıyla odaya ziyaretin gerçekleştiğini ifade ederek ” Arhavi Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını ziyaret ederek, hem kurulacak OGS ile ilçede faaliyet gösteren müteşebbis sektörünün olası sorunlarını ve planlamalarını görmek istedik.  Arhavi OGS ilçemize ve ilimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Daha sonra toplantı basına kapalı olarak devam etti.

AVBM

Share
502 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?