logo

Arhavi İki Önemli Değerini Yitirdi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli İsmail Çalışır, tedavi gördüğü hastalıktan kurtulamayarak vefat etti. Cumhuriyet Mahallesi’nde Günal ailesinin sevilen ve sayılan ismi Vural Günal geçirmiş olduğu rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli İsmail Çalışır, tedavi gördüğü hastalıktan kurtarılamadı. Bu beklenmedik vefat Arhavi’yi yasa boğdu. Arhavi ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü içerisinde çok sevilen ve sayılan kişiliğe sahip Çalışır’ı son yolculuğunda ilçe Kaymakamlığı, İlçe Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri yalnız bırakmadı.

Hükümet Konağı önünde yapılan törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz, merhumun kısa özgeçmişi ile törene katılanlara bilgi verdi. Bir buçuk yıl gibi kısa süreli geçirmiş oldukları mesai arkadaşlığına rağmen merhum Çalışır’ın adı gibi çok çalışkan olduğunu belirten Müdür Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne emek vermiş bir kişi olarak unutulmayacağını söyleyip, merhum Çalışır’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ailesine baş sağlığı diledi. Geçirmiş olduğu apandisit ameliyatı sonrasında akciğer ve bağırsaklarında meydana gelen sorunlar nedeniyle hayatını kaybeden İsmail Çalışır’a Kale Mahallesi İmamı ve aynı zamanda Ensar Vakfı Arhavi Şubesi Başkanı Nasir Önder tarafından helallik alındı. Çevresinde oldukça sevilen bir insan olan merhum Çalışır’ın Hükümet Konağı önündeki törenin ardından Arhavi Yeni Camii’nde kılınan Cuma namazına müteakip Yukarı Şahinler Köyü’ndeki aile mezarlığında ailesi, mesai arkadaşları ve sevenlerinin eşliğinde toprağa verildi.

Günal ailesinin acı kaybı

Öte yandan yine aynı gün cenaze töreni gerçekleştirilen Arhavi ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde Günal ailesinin sevilen ve sayılan ismi Vural Günal geçirmiş olduğu rahatsızlık sonucu vefat etti. Yaklaşık bir yıl önce eşini kaybetmesi ve kendisini toparlayamaması üzerine üzüntülü günler geçirdi. Futbolcu kişiliği ile Arhavi’de çok sevilen, sayılan ve adının sürekli olarak “Vural Dayı” şeklinde söylenen Vural Günal, aramızdan ayrıldı. Arhavi Yeni Camii’nde sevenlerinin eşliğinde uğurlanan Vural Günal, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki kendi aile kabristanlığına defnedildi.

Etiketler: » » »
Share
1880 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?