logo

Arhavi İçin Beklenen Haber Geldi

Yüksekokul Projesi Resmen İhaleye Çıktı

Artvin Çoruh Üniversitesi Arhavi Meslek Yüksekokulu projesi ihaleye çıktı. Kamu İhale Kurumu’nun resmi internet sayfasında (EKAP) yayınlanan 2015/89290 ihale kayıt numarası ile proje resmen ihaleye çıkarıldı.

Yüksek Öğretim Kurumları Yapı İşler ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesinde ve Arhavi’de kurulması planlanan Arhavi Meslek Yüksek Okulu Projesi Yapım İşi 14.07.2015 tarihi itibari ile ilana çıkılarak bir süredir Arhavi halkının beklemiş olduğu üniversite hayali gerçekleşmiş oluyor. Devamında fakülte ve yurt projelerinin de yer alacağı ve Arhavi’nin ufkunu açacağı yükseköğrenim projesi, ilçenin geleceği ve eğitimi açısından önemli bir başarı olarak görülmektedir.

Yemişlik Mahallesi’nde bir süre önce Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait olan arazinin başta Ak Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla olmak üzere, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız ve teşkilatın uzun süren yoğun uğraşları sonucunda bu büyük proje hayata geçirilmiş oldu. Arhavi’nin önünü açan ve gelecekte bir eğitim ve turizm şehri olma yolunda mesafe kat edecek olan bu proje ile ilçe halkının da tereddütleri ortadan kalkmış oldu.

Arhavi belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; “İhale tarihinin 05.08.2015 Çarşamba günü yapılacağı Artvin Çoruh Üniversitesi Arhavi Meslek Yüksekokulu Eğitim Binası Yapım İşi İlçemize Hayırlı Uğurlu Olsun” denildi.

Etiketler: » »
Share
2014 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?